Pagina 511 din 511 PrimulPrimul ... 11411461501509510511
Rezultate 5.101 la 5.104 din 5104

Subiect: Interpretarea mesajelor

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    6.571
    Puncte
    122.820
    Nivel
    100
    Puncte: 122.820, Nivel: 100
    Puncte: 122.820, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,7%
    Activitate globală: 99,7%
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de virgil777 Vezi Post
    Multumim domnule Vasi pentru postarea dvs.
    Sunt de acord si inteleg perfect ceea ce ati spus. Doar o completare doresc sa fac.
    Desi referitor la evenimentele negative a fost prezentatata ordinea lor , exista si elemente ce tin de fiecare si care pot influenta acele evenimente si de care trebuie sa tinem seama: - cutremurul tine mai degraba de karma romanilor, care prin comportament si-au atras acest eveniment , dupa cum printr-o transformare a acestuia pot determina in mod direct atat eventualul cutremurul, cat si efectele lui
    - in privinta unui eventual razboi aici e vorba de destinul planetar , la modul general , care e dat de greselile in principal al celor ce conduc neamuri, religii etc. si nu mai depinde foarte mult doar de noi , iar asta in zilele noastre sunt cu duiumul. Papalitatea vanduta lui bata-l crucea , lucru dovedit incepand cu Fatima , e doar ceva peste care nu poti trece cu vederea, apoi propagarea sectei satanice si a ororilor masoneriei mondiale si altele...

de aceea revin si zic este posibil orice scenariu , chiar si schimbarea ( intr-un caz extrem ) a ceea ce cunoastem ca fiind ordinea evenimentelor. ... sau poate ca unele nu vor mai fi deloc.
    ..de data aceasta ma vad nevoit sa ma alatur si eu relativizarii de mai sus..
    - da,romanii "printr-o transformare a acestuia pot determina in mod direct atat eventualul cutremurul, cat si efectele lui"..
    exista si topic in acest sens..

- la fel si >> "sau poate ca unele nu vor mai fi deloc."..
    si eu cred ca nu vor mai fi deloc..dar delocdelocdeloc..

fac Salutul Soarelui dimineata la pranz si la miezul noptii doar doar biruie lumina..
    problema e ca nu avem APM ptr altele decat zgudubang.. / ptr rest macar un AKM ..si nu avem..
    propun deci sa dizolvam si razboiul..
    dar nu avem topic../ sa fie facut !

-
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.262
    Puncte
    106.765
    Nivel
    100
    Puncte: 106.765, Nivel: 100
    Activitate globală: 42,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Dragii mei colegi de forum, citind dialogul vostru imi vin in minte, ca si cum cineva ar vrea sa ma asigure ca asa va fi, franturi din predictiile lui Burculet . Din pacate blogul lui a fost sters.Am gasit analiza lui pentru 2017 postata pe blogul Mariei Ghiorghiu.
    http://mariaghiorghiu.blogspot.ro/20...de-fizica.html

Citat Postat în original de virgil777 Vezi Post
    Multumim domnule Vasi pentru postarea dvs.
    Sunt de acord si inteleg perfect ceea ce ati spus. Doar o completare doresc sa fac.
    Desi referitor la evenimentele negative a fost prezentatata ordinea lor , exista si elemente ce tin de fiecare si care pot influenta acele evenimente si de care trebuie sa tinem seama: - cutremurul tine mai degraba de karma romanilor, care prin comportament si-au atras acest eveniment , dupa cum printr-o transformare a acestuia pot determina in mod direct atat eventualul cutremurul, cat si efectele lui
    Va trebui sa ne acceptam Destinul acestei tari, la care noi ca entitati sutem partasi pentru arderea acestei karme negative pe care poporul roman o are de cateva decenii si care astrologic vorbind, sunt normalitati!(Romania anului 2017 - abordare astrologica)

- in privinta unui eventual razboi aici e vorba de destinul planetar , la modul general , care e dat de greselile in principal al celor ce conduc neamuri, religii etc. si nu mai depinde foarte mult doar de noi , iar asta in zilele noastre sunt cu duiumul. Papalitatea vanduta lui bata-l crucea , lucru dovedit incepand cu Fatima , e doar ceva peste care nu poti trece cu vederea, apoi propagarea sectei satanice si a ororilor masoneriei mondiale si altele...

de aceea revin si zic este posibil orice scenariu , chiar si schimbarea ( intr-un caz extrem ) a ceea ce cunoastem ca fiind ordinea evenimentelor. ... sau poate ca unele nu vor mai fi deloc.
    "Inceputurile anului 2017 vor fi resmitite ca de fiecare data din toamna anului 2016, cand la orizontul granitelor noastre se vor intensifica conflictele. Interesant este ca toate actiunile vor lua prin surprindere tara noastra si toate mutarile de trupe, actiuni si aspecte care vin sa intareasca protectia, pentru ca va fi protejata Romania, insa nu de armatele americane sau altele, ci de Bunul Dumnezeu. Jupiter si prezenta sa pe Ascendentul Romaniei, ne vor aduce aminte vorbele generalului Talpes: “La barza chioara, Dumnezeu ii face cuib!” Acest aspect foarte important va mai media starile conflictuale in care tara noastra, independent de vointa ei si a noastra, va fi implicata. Adevaratele turnuri si aspecte, care prin intensitatea lor vin si ne ingrijoreaza, vor fi coordonate si gestionate de insusi Destinul si Credinta acestui popor! Organele abilitate de mentinere a relatiilor de prietenie cu alte state, ambasadorii si sistemele care se ocupa strict cu raporturile diplomatice si internationale vor trebui sa fie si sa aiba acuratete in luarea deciziilor. Pentru ca prin incarcatura sa, intervalul astrologic 20 octombrie 2016 – 21 octombrie 2017, nu ne va scuti de incidente la granitele tarii, de amenintari cum au fost si pana la acest moment, insa mult mai crescute in intensitate. Va trebui sa stim ca vor fi intensificate declaratiile de razboi si amenintare la adresa poporului nostru. "

Postez si ceea ce spunea de Iohannis :

"In plan politic, Destinul va dicta de aceasta data, asa cum a fost si in anul 2014. Nu este exclusa retragerea de la conducerea Romaniei al actualului presedinte (Klaus Iohannis) si inlaturarea lui sau retregerea, va aduce o noua forma de conducere catre toamna acestui an! Insa lucrurile si aspectele din planul politicului pentru prima data dupa atatia ani se va linisti. Destinul vine si dicteaza, iar politicienii independent de vointa lor nu vor mai avea nici un cuvant de spus in fata Destinului! Va fi un an de regrupare si de recanalizare din punct de vedere politic, dar pana si politicienii vor fi interesati de alte aspecte vizibile la nivel national sau vor fi afectati de ceea ce se va intampla in jurul lor. Fara sa poata interveni sau decide."
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.262
    Puncte
    106.765
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Citat Postat în original de vasi Vezi Post
    Draga dle. Virgil

Nu vreau sa influientez cu nimic, dar am o strangere de inima care-mi spune ca ar fi posibil sa asistam la cateva asasinate.
    Nu ma refer neaparat la noi in tara, desi nu ar fi surprinzator, ci ale marilor personalitati.
    Va fi rau, pentruca vor fi lichidati barbati de stat mai echilbrati decat se pare. Si dacan din cauza emotiei sau a razbunarii se apasa pe butonul rosu? (nu ma refer la partea nucleara).
    Treziti-va romani si uniti-va.
    Domnul sa ne aibe in paza Sa.
    vasi

Previziunile unui astrolog pentru 2017. Iată ce se va întâmpla în anul cămilei după calendarul zoroastrian

...Astrologul ucrainean Vladimir Ross, care a prezis anexarea Crimeii, fuga fostului președinte ucrainean Viktor Ianukovici în Rusia în 2014, moartea fiului acestuia în 2015, atentatele din Franța de anul trecut și o serie de alte evenimente importante, susţine că preşedintele Rusiei, Vladimir Putin, va pleca de la putere în 2017, în anul cămilei după calendarul zoroastrian.
    „Tot ce știu este că la fiecare 32 de ani, în anul cămilei, după calendarului zoroastrian, este înlăturată personalitatea care personifică puterea. În anul cămilei în 1921, a fost înlăturat practic de la putere Lenin, care a fost trimis la Gorki și a cărui degradare mentală începuse în martie”, a explicat Ross într-un interviu pentru Radio Svoboda, citat de Agerpres.(....)
    ...Conform calendarului zoroastrian, în martie 2017, într-o situația politică dificilă pentru Rusia, se va decide soarta lui Putin, afirmă Vladimir Ross, potrivit căruia Vladimir Putin are „karma de conducător”. Anul 2017 va fi cel mai periculos pentru Putin, insistă cunoscutul astrolog, care susține că președintele rus ar putea să se confrunte cu o lovitură de palat sau „chiar cu eliminarea fizică”.
    http://www.efemeride.ro/previziunile...ul-zoroastrian
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.807
    Puncte
    72.093
    Nivel
    83
    Puncte: 72.093, Nivel: 83
    Puncte: 72.093, Nivel: 83
    Progres nivel: 38%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.057
    Progres nivel: 38%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.057
    Activitate globală: 99,1%
    Activitate globală: 99,1%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de gepaco Vezi Post
    ..de data aceasta ma vad nevoit sa ma alatur si eu relativizarii de mai sus..
    - da,romanii "printr-o transformare a acestuia pot determina in mod direct atat eventualul cutremurul, cat si efectele lui"..
    exista si topic in acest sens..

- la fel si >> "sau poate ca unele nu vor mai fi deloc."..
    si eu cred ca nu vor mai fi deloc..dar delocdelocdeloc..

fac Salutul Soarelui dimineata la pranz si la miezul noptii doar doar biruie lumina..
    problema e ca nu avem APM ptr altele decat zgudubang.. / ptr rest macar un AKM ..si nu avem..
    propun deci sa dizolvam si razboiul..
    dar nu avem topic../ sa fie facut !

-
    Daca cine va intelege ceva din ce spune gepaco sa imi zica si mie. macar o idee logica sau decat o idee. White swan stiu ca imi va spune ca e un exercitiu zen probabil ...oricum raman relativ consternat. =))
    Lumina lumineaza in intuneric si intunericul n-a biruit-o!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 2 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 2 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Posibila interpretare a mesajelor
    De oana în forumul Teorii
    Răspunsuri: 451
    Ultimul Post: 07-November-2016, 05:42 AM

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •