Pagina 617 din 617 PrimulPrimul ... 117517567607615616617
Rezultate 6.161 la 6.162 din 6162

Subiect: Interpretarea mesajelor

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.069
    Puncte
    83.456
    Nivel
    89
    Puncte: 83.456, Nivel: 89
    Puncte: 83.456, Nivel: 89
    Progres nivel: 84%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 294
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 294
    Activitate globală: 0%
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Ma bucur ca incepem sa punem problema exact cum trebuie.

Vibratiile sunt ridicate si vor ramane asa pana se linisti treaba in Siria. Netul e plin de mesaje ingrijoratoare. Pana la urma daca vor dori cu tot dinadinsul ca acest conflict sa ia amploare si sa fie razboi, atunci vai de omenire .
    Lumina lumineaza in intuneric si intunericul n-a biruit-o!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.848
    Puncte
    164.556
    Nivel
    100
    Puncte: 164.556, Nivel: 100
    Puncte: 164.556, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Citat Postat în original de virgil777 Vezi Post
    Vibratiile sunt ridicate si vor ramane asa pana se linisti treaba in Siria. Netul e plin de mesaje ingrijoratoare. Pana la urma daca vor dori cu tot dinadinsul ca acest conflict sa ia amploare si sa fie razboi, atunci vai de omenire .
    Ieri începusem sa scriu aici, apoi am sters, observatiile facute de mine: Vibratiile au deja cinci saptamani de când sunt extrem de mari, pe scara mea 9-10. De obicei ele anunta fie cutremur sau alte calamitati, de cele mai multe ori vreme in shcimbare( vânt, furtuna, etc), manifestatii,poate furtuni solare, etc...

Si ma gândeam si eu ca nu a fost nici un cutremur mare si nici alta calamitate, vreme rea atat de evidenta, nu...ce ar putea fi? Misterul s-a lamurit pentru mine când am aflat despre Siria( mobilizare stransa in jurul subiectului, preambul, actiune, etc); atunci am realizat si de ce dureaza de atata vreme vibratiile si de ce nu s-au regasit intr-un evneiment de genul celor de mai sus, cunoscute de noi pana acum.

Vibratiile sunt inca la fel de mari, semn ca inca nu se stinge subiectul si ca e de interes/ concentrat pe energiile de acolo.
    Ca si Ivanya si eu ma intrebam( si de aceea am fost derutata in apreciere) de ce, ce e, caci dl. Istrate nu a anuntat dinainte ceva clar; insa ulterior am realizat ca " evenimentul" putea ingloba si aceste elemente care compun ce se intampla in Siria acum.

Nu mai scriu/ spun despre faptul ca nu se poate spune ora, ziua, anul când ceva se va petrece, desi mesajele pot contine lux de amanunte, caci nu " se da", tocmai pentru ca sa fie vreme de schimbare si de evitare a lor: atitudinea noastra POATE schimba cursul evenimentelor...Insa noi nu tinem cont de acest lucru.
    Raman cele doua mari amanunte, de baza; intre doua sarbatori si tocmai de aici si presupunerea ca ar fi de Paste sau de Craciun. In fond, ar putea fi oricând altadata; spre exemplu eu am vazut " dupa cutremur", când era cald, frumos, spre vara sau chiar vara.Punând in calcul si ca dura pana te mutai in alta parte, pana te linisteai, etc, ce am vazut eu putea fi estimat ca se intampla cam la finalul iernii, inceput de primavara...Poate!

De aceea unii dintre noi tot repetam despre " drobiul de sare"- sa stam cu el in camara, nu deasupra capului. Pana la urma toti traim cu Sabia lui Damocles deasupra capului, putem sfarsi " bine-mersi" si fara sa fie cutremurul, din alte motive.
    E bine sa stim, sa fim informati dar sa fim constienti ca cei care anunta( implicit dl. Istrate) nu primesc toate amanuntele, pt. a ni le da; si sa mai fim constienti ca evenimentul s-ar ptuea produce, nu se stie insa când; timpul pt. schimbarea interioara e de fapt important, el e vital pt. a amana chiar un dezastru.

Sa traim in seninatate si pace interioara, cineva acolo sus are grija de noi!
    Ultima modificare făcută de AuraArua; 16-April-2018 la 01:36 PM.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 3 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 3 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Posibila interpretare a mesajelor
    De oana în forumul Teorii
    Răspunsuri: 449
    Ultimul Post: 07-November-2016, 05:42 AM

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •