Pagina 574 din 575 PrimulPrimul ... 74474524564572573574575 UltimulUltimul
Rezultate 5.731 la 5.740 din 5745

Subiect: Interpretarea mesajelor

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.500
    Puncte
    117.330
    Nivel
    100
    Puncte: 117.330, Nivel: 100
    Puncte: 117.330, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,8%
    Activitate globală: 99,8%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Citat Postat în original de lilu Vezi Post
    - 25.09.17. ....apare o fata mult asteptata ....!!!

Acest mesaj ma face sa ma gandesc la mesajul M.G. :

vineri, 1 ianuarie 2016

PRUNCA LUI DUMNEZEU ŞAPTE , VA PREGĂTI CALEA VENIRII LUI IISUS HRISTOS , PE PĂMÂNT ROMÂNESC !

Noapte de 2 -3 Iulie 2005,ora 0,15 !

Dragii mei,

Este pentru prima oară, când vă voi descoperi mai pe larg, aceasta MARE TAINĂ a DUHULUI SFÂNT.
    Era în noaptea de 2 spre 3 iulie 2005,când mă rugam la BUNUL DUMNEZEU si la MĂCIUŢA DOMNULUI, cu lacrimi fierbinţi .
    Brusc, nu mai sunt cu sufletul in camera mea, ci sunt luată de Doi Sfinţi îmbracati în alb, şi dusă în Ceruri.
    Aici Sus, s-a deschis în Cerul nostru de noapte, un alt CER numai al LUI DUMNEZEU, ce avea culoarea albastra ca un amurg.
    Desi eram în acest CER al LUI DUMNEZEU, vedeam totusi dincolo de el, Cerul de noapte, Cerul nostru cel de toate zilele,care era negru.
    Eram în faţa celor Doi Sfinţi, pe care acum ,chiar le vad si chipul.
    Sfântul din faţa mea, din dreapta ,îmi spune ceva ce m-a lăsat fara cuvinte.
    Citez :
    "Se va naşte o Fetiţă, şi va purta numele de Şapte!
    La care eu întreb cu nedumerire:
    Dar ce fel de Nume este acesta ?
    Îngerul părea că s-a supărat pe mine, pentru că l-am intrebat aceasta, si pe un ton poruncitor îmi spune:
    ŞAP-TE !
    ŞAPTE EXPLICIT! Acesta va fi numele Pruncii Lui Dumnezeu!"
    I-am spus Sfântului care mi-a vorbit,i-am spus fără cuvinte, că am înţeles si că voi face toate câte mi-a poruncit.
    (...)
    http://mariaghiorghiu.blogspot.ro/20...a-pregati.html

Iata un fragment dintr-o postare a lui Valiant, din 26 octombrie :

Cioc cioc ... Clepsidra... Amurg în Atlantis ...

(...)
    "Esti insarcinata!" - Ce? Întrebă Kara șocata.
    Aren avea doar un mod de a spune
    Lucrurile, aceasta era o intuiție misterioasă
    .... "Copilul tau va salva
    Rasa umană!Timp de generații, un copil
    Se va naste pentru fiecare ... special,
    Și această specialitate se va răspândi
    În întreaga lume ... în 7 ... 7 copii
    Pentru a fi născut la al șaptelea copil, o fiică,
    Binecuvântata cu daruri ... și la fiecare a șaptea
    Generație, un fiu ... chiar mult mai
    Special ... Și cu asta,intr-o zi,
    a 7-a generație a născut
    Fiul ce va salva lumea! "

(....)
    https://spirittrainchronicles.com/20...t-in-atlantis/
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2010
    Posturi
    1.056
    Puncte
    61.556
    Nivel
    76
    Puncte: 61.556, Nivel: 76
    Progres nivel: 95%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Progres nivel: 95%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Activitate globală: 31,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

- 13.10.17: FIIND PARAPSIHOLOG SI BANUIND PERICOLUL REAL ANUNTAT DE MESAJ , AM ANUNTAT FAMILIA SI M AM PREGATIT PTR INTERNARE ,L-AM CHEMAT PE DORIAN SA MA DUCA LA SPITALUL SF IOAN SI CU FATA MEA CLAUDIA UNDE DUPA 4 ORE CONTROL SI ANALIZE M A INTERNAT IN SALONUL 517 ETJ V LA CARDIOLOGIE UNDE AM STAT PANA IN 23.10.17 .CONCLUZIA = APA IN BURTA SI LA PLAMANI

Din mesajul acesta putem deduce că dl Istrate a fost/este bolnav?

Dumnezeu să-i de-a sănătate !

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.177
    Puncte
    48.990
    Nivel
    68
    Puncte: 48.990, Nivel: 68
    Progres nivel: 46%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 760
    Progres nivel: 46%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 760
    Activitate globală: 37,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Da draga Soricel. A fost bolnav , dar acum se simte bine ba chiar ai arde de glume.
    Si eu ai doresc multa sanatate.
    vasi
    Ultima modificare făcută de Kara; 01-November-2017 la 03:57 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2010
    Posturi
    1.056
    Puncte
    61.556
    Nivel
    76
    Progres nivel: 95%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Progres nivel: 95%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Mulțumesc fff frumos, Vasi. Dumnezeu să ne de-a sănătate la toți !!!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.177
    Puncte
    48.990
    Nivel
    68
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.977
    Puncte
    58.145
    Nivel
    74
    Puncte: 58.145, Nivel: 74
    Progres nivel: 73%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 405
    Progres nivel: 73%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 405
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

-31.10.17: Minciunile stau la masă cu Dragnea si Tăriceanu..

"Dragnea, stăpân pe un braţ al Dunării, cu complicitatea a doi miniştri şi a fostului premier Ponta"

"În 2013, guvernul condus de Victor Ponta a dat o hotărâre prin care insula Belina, cu lacul omonim şi braţul Pavel, al Dunării, în suprafaţă totală de vreo 340 de hectare, erau trecute din proprietatea publică a statului român, în proprietatea publică a Consiliului Judeţean Teleorman, al cărui preşedinte era Liviu Dragnea. Hotărârea de guvern a fost iniţiată de Shhaideh, pe-atunci secretar de stat, şi Rovana Plumb, ministru al Mediului. Victor Ponta spune că a semnat ca premier acea hotărâre, fără să ştie că va ajunge în posesia lui Dragnea. Tot el a spus, cu alte ocazii, că Dragnea i-a cerut să semneze, că a fost invitat pe Belina, în 2014, de către Tel Drum şi că ştia că Tel Drum era a lui Dragnea. Amestecă adevărul cu minciuna, de nici el nu le mai deosebeşte. Fapt este că CJ Teleorman a concesionat insula şi suprafaţa de apă către SC Tel Drum, iar Dragnea le folosea ca bază de agrement personală. Mai mult, se pregătea trecerea din proprietatea publică a CJ Teleorman, în cea privată a CJ, şi atunci ar fi putut fi chiar vândute. Între timp, afacerea a fost descoperită şi stopată".
    http://www.formula-as.ro/2017/1286/s...a-valiza-22874

S-ar putea ca acest dosar să-l înfunde definitiv și pe Dragnea, nu doar pe cele două doamne.

Ce va doresc eu e un proces cinstit in urma caruia sa mergeti la puscarie daca asta meritati

Realizatorul Radio Marius Vintila afirma, pe blogul personal, ca i-a spus duminica lui Liviu Dragnea, in cursa Viena-Bucuresti, ca isi bate joc de tara, ca minte un popor intreg si ca vrea sa legalizeze hotia.
    http://www.hotnews.ro/stiri-esential...a-meritati.htm
    Ultima modificare făcută de Corinadana; 07-November-2017 la 07:37 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.977
    Puncte
    58.145
    Nivel
    74
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de gepaco Vezi Post

ramane totusi sublinierea cu Ceau+Ceau..7/26 ianuarie..sau altceva,altcandva..
    pana pe 20 avem si ambasador care pleaca..NY (sau US ca probabil e tot aia..)
    Regina... sau rege ?!.. decesul unei personalitati?
    1. Starea de sănătate a regelui Mihai s-a agravat
    Miercuri, 8 nov. este onomastica Majestăţii Sale.
    Luni, Familia Regală a României a anuntat ca starea de sănătate a Regelui Mihai s-a agravat.
    http://stirileprotv.ro/stiri/actuali...ei-de-azi.html

2. Hans Klemm, ambasadorul SUA la București, va fi înlocuit cu un alt diplomat american
    Cel care îl va înlocui pe actualul ambasador va fi Elias Wexler, născut în Iași.
    Ion Iliescu era bun prieten cu tatăl său şi l-a scos pe acesta din închisoare.
    Elias Wexler (67 de ani) este Preşedinte al Camerei de Comerţ Româno-Americane.

3. Pe 25 decembrie se împlinesc 28 de ani de la moartea soților Ceaușescu.

4. Crăciunul, posibil să fie o sărbătoare care nu se va putea ține.
    Ultima modificare făcută de Corinadana; 07-November-2017 la 07:36 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.977
    Puncte
    58.145
    Nivel
    74
    Realizări:

Implicit

- 10.10.17: ... APARE REGIUNEA :- BARLAD - PUIESTI -HALARESTI - CORODESTI ....SOSEAUA:HALARESTI = BARLAD RUPTA ,CU DENIVELARI CA LA CUTREMURUL DIN 1940 ; IN TIMP CE PAMANTUL VIBREAZA ...MARIA ....

joi, 2 noiembrie 2017
    UN CUTREMUR INTENS ??? POSIBIL DOUĂ ???

Noapte de 1 -2 Noiembrie 2017 ,ora 1 ,34 !

Dragii mei,

În aceasta noapte ,in timp ce scriam aici pe Blog vad propria-mi bucatarie ,iar de pe o masuta curgea apa dintr-o craticioara.
    Scaunul de langa măsută venea singur spre mine, acolo de unde eu priveam.
    Un Cutremur începuse brusc prin tresaltarea Pămantului si nu prin leganare.
    La nici 2 minute ,vad o alta incapere necunoscuta mie ,iar aici, se afla un sifoner inalt si vad cum de pe sifoner au inceput a cadea toate .
    Începuse un alt Cutremur mai intens decât primul.
    Totul se petrecea la Sud-Est !
    Dragii mei,chiar daca am vazut CUTREMURUL intens în propria-mi bucatarie,asta nu inseamna că ROMÂNIA ,va fi lovita de un CUTREMUR mare in viitorul apropiat.

http://mariaghiorghiu.blogspot.ro/se...&by-date=false

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.177
    Puncte
    48.990
    Nivel
    68
    Realizări:

Implicit

Atenție mare! Acestea sunt cele 6 semne care anunță un cutremur cu 24 de ore înainte. Pot fi observate de oricine cu ochiul liber

Iată care sunt cei șase indicatori care...
    Iată care sunt cei șase indicatori care pot prevesti un cutremur, potrivit expertului în geofizică Emil Străinu, aceștia putând fi observați de orice persoană, chiar cu ochiul liber:
    1. Norii tip panglică
    Primul dintre cei şase indicatori descoperiţi de general este apariţia pe cer a unor nori de tip panglică, paraleli.
    2. Modificarea nivelului apei din fântâni
    Un alt semn foarte important constă în modificarea nivelului apei din fântâni, care, înainte de producerea unui seism, scade sau creşte foarte mult. Totodată, apa îşi schimbă culoarea, dar şi gustul, iar cei care se uită în fântână au senzaţia că apa ar fierbe.
    3. Comportamentul animalelor de companiei
    Cel de-al treilea indiciu descoperit de general în cei 30 de ani de cercetări îl reprezintă schimbările comportamentale ale animalelor de companie.
    4. Paraziţii electrici
    Mai mult, în zona ce urmează a fi lovită de cutremur se constată creşterea paraziţilor electrici la recepţiile de telefonie mobilă, televiziune şi radio.
    5. Descărcări electrice pe cer
    În zona seismică, pe cer, se poate observa apariţia unor lumini sau descărcări electrice care sunt date de scăpările energetice ale scoarţei terestre spre atmosferă.
    6. Oamenii devin mai agitaţi
    Potrivit unui studiu realizat de seismologii japonezi, comportamentul oamenilor se schimbă, de asemenea, înainte de producerea unui cutremur.
    Indicatorii amintiți mai sus au fost prezentați în cadrul emisiunii „România Acum” de pe B1 TV.

Eu as adauga o vijelie iscata din senin si electrizarea parului fin de pe maini, simtita inaintea cutremurului cu ccca 5 min inainte. (asa cum a fost si in 1977. Fenomenele acestea se simt numai in zona in care seismul va avea intensitate mare, asa cum a fost in Bucuresti in anul1977,)
    Daca este adevarat ceea ce spune Dna. Maria Gheorghiu si anume ca socurile cutremurului se simteau pe verticala este o sansa data de Dumnezeu. Cladirile construite la noi, cu structura de rezistenta din beton armat, rezista bine la 8 R cu oscilatii pe verticala.
    Ma intreb de ce oare curgea apa din graticioara? Asta nu prea seamana a oscilatii pe verticala.
    Aprecierea periculozitatii cutremurelor nu se face numai dupa energia degajata ci si dupa alti factori care pot fi in anumite situatii mai importanti decat chiar energia degajata. Ma refer la componenta miscarilor tehtonice(miscare pe verticala, miscare oscilanta , miscare combinata, miscare cu aceeasi frecventa cu o durata mare de timp, chiar daca intensitatea este de 3-3,5 R, etc). In acest sens cutremurul din 1977 a fost deosebit de periculos , dand cladirilor o miscare oscilanta si la un moment dat-cireasa de pe tort -o miscare de rasucire, in unele locuri.
    Sa ne ajute Dumnezeu. Cu drag
    vasi
    Ultima modificare făcută de vasi; 13-November-2017 la 03:23 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.177
    Puncte
    48.990
    Nivel
    68
    Realizări:

Implicit

Este adevarat ca ieri a fost un cutremur foarte mare in Irak, la granita cu Iranul, intr-o zona unde nu prea sunt cutremure de o asemenea intensitate.(7,2-7,3R, la 32km adancime, la cca . 200km. de Bagdad). A mai fost si de suprafata. Dar mie -mi da fiori faptul ca in Iran a avut loc un asemenea cutremur.Ceea ce"ma mai linisteste" este faptul ca a avut loc in sud-vestul Iranului si nu in nord -vestul Iranului..
    Oricum dupa acest cutremur poate trebuie sa fim atenti.
    Doamne ajuta.
    vasi

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Posibila interpretare a mesajelor
    De oana în forumul Teorii
    Răspunsuri: 449
    Ultimul Post: 07-November-2016, 05:42 AM

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •