Pagina 613 din 617 PrimulPrimul ... 113513563603611612613614615 ... UltimulUltimul
Rezultate 6.121 la 6.130 din 6162

Subiect: Interpretarea mesajelor

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.371
    Puncte
    136.326
    Nivel
    100
    Puncte: 136.326, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de Nae Vezi Post
    Asta s-ar asemana cu faptul ca(parerea mea!) un sef anume (cu penitza SPECIALA) a observat ca s-au cam indeplinit conjuncturile(poate internationale) favorabile pentru un eveniment(marca SRI), iar daca in urmatoarele doua zile nu mai apare nimic nou, atunci e vorba (poate) de o amanare(sau modificare) a deznodamantului asteptat. Dar cererea e ferma.
    depinde cum interpretam !
    "Eu notez" zice seful ?
    sau zice receptorul..?

seful nu m-ar mira sa aibe un stilou mai special..Mont Blanc sau altele../ penita aurie etc
    receptorul ,habar nu am ce stilou are si cum noteaza.. / pare doar ca evenimentele au o importanta majora
    si a ales sa le sublinieze la modul acesta...metaforic

evident ca mai sunt si alte variante..
    una din ele ,"trasa de par", ne poate duce spre MG..centrala nucleara etc
    stilou= rezervor../ stralucire = radiatie...
    mai poate fi si tub/racheta ..varf penita etc
    oricum nu ne avanseaza niciuna din zecile de variante..
    tot dupa..
    nu prea vad rostul la mesajele cu punctepunctepuncte..
    de ce nu isi asuma mesajul in intregime precum sunt in carte..
    uneori frizeza penibilul..dar e un risc pe care se pare ca l-a asumat..
    ca si pe raspandacul ion von.. purtator de cuvant
    totul e in zona penibilului .../ sunt chiar ff curios ce o sa raman in urma lui Ioan Istrate..
    peste ani..
    noroc ca nu mai e DD cu OTV..ca daca in fiecare an ar fi zis pe sticala ca > "asta e anul cu cutremurul mare.." > adio busturi
    astept pe virgil sa ne posteze analiza comparativa .. incisiva
    Ultima modificare făcută de gepaco; 06-April-2018 la 06:45 PM.
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2010
    Posturi
    1.154
    Puncte
    66.189
    Nivel
    79
    Puncte: 66.189, Nivel: 79
    Puncte: 66.189, Nivel: 79
    Progres nivel: 84%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 261
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 261
    Activitate globală: 43,0%
    Activitate globală: 43,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Persoane cu experiență în tălmăcirea viselor afirmă că e vorba, aproape întotdeauna, de vești bune, cu excepția faptului când stiloul visat e defect sau distrus. Stiloul este un simbol al stabilității soartei, a afacerilor, a problemelor și a impresiilor, sau poate fi vorba de un talent ascuns. Soarta este inevitabila, tot ceea ce a fost destinat să se întâmple se va îndeplini. Un stilou cu un design stilat, scump sau încrestat cu pietre prețioase înseamnă o intrigă construită în jurul nostru. Pare ceva glamurous, dar de fapt totul este o făcătură. Poate.
    Ultima modificare făcută de soricel; 06-April-2018 la 08:15 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.069
    Puncte
    83.456
    Nivel
    89
    Puncte: 83.456, Nivel: 89
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 294
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 294
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de gepaco Vezi Post
    ..incearca o evaluare similara si a mesajelor...comparativ adica
    Comparativ, pe mesaje nu se ia bani, nu se face publicitate, nici macar nu sunt urmate de aparitii tv pentru exacerbarea orgoliului propriu.... - exceptie face cristian planetaru. In plus nici nu suporta comparatie de nici un fel......
    Lumina lumineaza in intuneric si intunericul n-a biruit-o!

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.371
    Puncte
    136.326
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de virgil777 Vezi Post
    Comparativ, pe mesaje nu se ia bani, nu se face publicitate, nici macar nu sunt urmate de aparitii tv pentru exacerbarea orgoliului propriu.... - exceptie face cristian planetaru. In plus nici nu suporta comparatie de nici un fel......
    ete na..banul e problema ?
    sau modus operandi ?
    comparatia pe care o doream era legata de ANUNTARI..se intampla cutare..fara data
    am auzit ca ..
    am vazut ca..
    mi s-a transmis ca..

va spun astea ptr ca ...
    am misiunea asta de la..

etc

mai trage un loz..fara bani/tv/orgoliu ..

nb.as plati ptr info valabile.. / blog cu reclame../ forum cu reclame etc
    si tv ar plati..
    orgolii..pfff / cred ca nu e bine sa ne aventuram in discutie despre orgolii
    Ultima modificare făcută de gepaco; 06-April-2018 la 08:28 PM.
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.069
    Puncte
    83.456
    Nivel
    89
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

nu prea vad rostul la mesajele cu punctepunctepuncte..
    de ce nu isi asuma mesajul in intregime precum sunt in carte..
    uneori frizeza penibilul..dar e un risc pe care se pare ca l-a asumat..
    ca si pe raspandacul ion von.. purtator de cuvant
    totul e in zona penibilului .../ sunt chiar ff curios ce o sa raman in urma lui Ioan Istrate..
    peste ani..
    noroc ca nu mai e DD cu OTV..ca daca in fiecare an ar fi zis pe sticala ca > "asta e anul cu cutremurul mare.." > adio busturi
    astept pe virgil sa ne posteze analiza comparativa .. incisiva
    - rostul punctelor din mesaje - s-a precizat destul de clar . Daca nu vrei sa accepti , asta e altceva

-planetaru - nu e nimic de comentat

-anul asta( 2016) e cutremurul mare- eu ti-am zis ca nu si pana la urma daca asta ai dorit sa smulgi de la dumnealui, asta ti-a livrat . Raspunsul depinde si de intrebare, de fapt mai mult de 50% e continut de intrebare. Pur si simplu fortezi un raspuns, stai linistit ca ce dorestii aceea vei primi.

Apreciez ghidusia cu incisivitatea, insa nu te inteleg , vorbesti despre mesaje ca si cum le-ai intelege sau macar ai dori sa le deslusesti , ca si cum le-ai cauta o semnificatie , cand de fapt pentru tine nu au nici o noima si chiar justificare?

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.371
    Puncte
    136.326
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

si pana postezi,sa ne gandim putin la ultimii 41 de ani..si mai ales la ultimii 10..
    de la 77 incoace cate evenimente (sau urmari ale evenim..) au fost evitate cuiva prin mesaje ?

azi de exemplu,exista macar o persoana citata undeva cu marturie valabila cum ca mesajul x..y..z i-a evitat ceva ?
    aici pe forum depune cineva marturie precum ca mesajul x din data y i-a fost benefic la modul z ?

si e valabil ptr oricare prezicere/mesaj/auzire/viziune..din cele enumerate mai sus..de la cei enumerati mai sus !
    sa facem o evaluare cu cei citiva care inca citesc pe aici..
    as dori sa stiu parerea lor

aparte parerile estetico/superficiale gen > nu intru sa citesc ca mi se face rau..etc (fie la planetaru..fie la planetara)
    alea nu ma intereseaza..prea superficiale
    evaluare pe faptic..se adeveresc din cand in cand / niciodata..etc
    mi-a fost de folos ptr ca..
    astept si altele ptr ca..
    etc

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.069
    Puncte
    83.456
    Nivel
    89
    Realizări:

Implicit

@ gepaco

Da , si eu vreau sa stiu parerea celorlalti referitoare la mesaje. oricum ar fi mai productiv decat sa discutam noi doi in contradictoriu...nu teminam nici pana maine seara.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.371
    Puncte
    136.326
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de virgil777 Vezi Post
    @ gepaco

Da , si eu vreau sa stiu parerea celorlalti referitoare la mesaje. oricum ar fi mai productiv decat sa discutam noi doi in contradictoriu...nu teminam nici pana maine seara.
    ..te-ai scos..
    au mai ramas 19..din 20 care mai citesc pe aici

asa ca nu primesti medalie..

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.069
    Puncte
    83.456
    Nivel
    89
    Realizări:

Implicit

..te-ai scos..
    au mai ramas 19..din 20 care mai citesc pe aici

asa ca nu primesti medalie..
    de la cine?

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.641
    Puncte
    59.073
    Nivel
    75
    Puncte: 59.073, Nivel: 75
    Puncte: 59.073, Nivel: 75
    Progres nivel: 35%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 977
    Progres nivel: 35%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 977
    Activitate globală: 24,0%
    Activitate globală: 24,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

postat de Virgil : " Da , si eu vreau sa stiu parerea celorlalti referitoare la mesaje. oricum ar fi mai productiv decat sa discutam noi doi in contradictoriu...nu teminam nici pana maine seara. "

ce tarziu si ce bland se mobilizeaza moderatorii ((( Oare Administratorul Forumului ne citeste, mai e interesat ??

Pai gepaco va rade in nas, batandu-si joc si denigrandu-l la scena deschisa pe d. Istrate si - destept dar parsivel -
    ridica osanale la seismic center , amatori penibili si care nu cauta decat useri/trafic si de care gepaco pare apropiat ...

si asa in treacat - cat sa nu bata la ochi, o lauda si pe mg , cat sa il coboare o data in plus pe d. Istrate

pacat ... deci,eu propun ca fiecare care vrea alte site-uri sa mearga direct acolo unde vrea fara a aduce aici nazdravaniile
    debitate de orice neica nimeni ce nu are toate tiglele pe cap ... pot sa ii caute pe altii, dar de ce sa ii aduca aici ?

cui nu-i plac mesajele dlui Istrate sa admire " dincolo" unde se gasesc en gros ineptii si amatorisme
    Pai eu numai cand vad poza doamnei mg inteleg ca e " dusa" dar se facu vedeta.. iar la seismic nu stiu cum nici la gradinita grupa mica nu exista asemenea amatorisme.. dupa vorba, dupa port ...

Problema nu sunt mesajele, nici de aici nici din alta parte, ci USERII, CALITATEA, INTELIGENTA LOR, TRAFICUL..
    Eu una nu dau doua vorbe ale lui WS pe toate " scrierile scriitoarei " iar la seismic nu stiu cum m-am uitat o singura data si am decis ca sunt nulitati pentru mine. Il am aici pe Thor si e de ajuns !

Apreciezmesajele dl;ui Istrate cand le posteaza Vasi, nu e nevoie sa ne fie servit copy paste de la d.cristian cu poze, decoratii, aprecieri[personale etc exact ce spuneam, CALITATEA... modul de a actiona, de a transmite... fara floricele, ingrosari penibile, luminite
    si sclipiciuri...

Forumul NU este doar pentru mesaje si doar pentru cautatorii de cutremur ...
    Si va ramane acest Forum, cu sau fara mesaje neinteligibile pentru unii care nu mai stiu cum sa denigreze cum de ne gasim atatia laolalta
    cu subiecte interesante, cu postari de exceptie, cu mesaje - daca sunt, bine daca nu, iarasi bine - iar daca nu-i cu cutremur e si mai bine...
    Ultima modificare făcută de germinia bloju; 06-April-2018 la 09:16 PM.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 6 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (1 membrii și 5 vizitatori)

1. nico

Thread-uri Similare

1. Posibila interpretare a mesajelor
    De oana în forumul Teorii
    Răspunsuri: 449
    Ultimul Post: 07-November-2016, 05:42 AM

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii