Pagina 614 din 617 PrimulPrimul ... 114514564604612613614615616 ... UltimulUltimul
Rezultate 6.131 la 6.140 din 6162

Subiect: Interpretarea mesajelor

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.371
    Puncte
    136.326
    Nivel
    100
    Puncte: 136.326, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de virgil777 Vezi Post
    de la cine?
    ..si totusi uite ca ai primit
    ramas insa tot 19..
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.371
    Puncte
    136.326
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

nu vrei tu sa il suni pe admin ?../ vezi ca postarile mele au un triunghi negru jos in stanga..gen LIKEnu

Citat Postat în original de germinia bloju Vezi Post
    postat de Virgil : " Da , si eu vreau sa stiu parerea celorlalti referitoare la mesaje. oricum ar fi mai productiv decat sa discutam noi doi in contradictoriu...nu teminam nici pana maine seara. "

ce tarziu si ce bland se mobilizeaza moderatorii ((( Oare Administratorul Forumului ne citeste, mai e interesat ??

Pai gepaco va rade in nas, batandu-si joc si denigrandu-l la scena deschisa pe d. Istrate si - destept dar parsivel -
    ridica osanale la seismic center , amatori penibili si care nu cauta decat useri/trafic si de care gepaco pare apropiat ...

si asa in treacat - cat sa nu bata la ochi, o lauda si pe mg , cat sa il coboare o data in plus pe d. Istrate

pacat ... deci,eu propun ca fiecare care vrea alte site-uri sa mearga direct acolo unde vrea fara a aduce aici nazdravaniile
    debitate de orice neica nimeni ce nu are toate tiglele pe cap ... pot sa ii caute pe altii, dar de ce sa ii aduca aici ?

cui nu-i plac mesajele dlui Istrate sa admire " dincolo" unde se gasesc en gros ineptii si amatorisme
    Pai eu numai cand vad poza doamnei mg inteleg ca e " dusa" dar se facu vedeta.. iar la seismic nu stiu cum nici la gradinita grupa mica nu exista asemenea amatorisme.. dupa vorba, dupa port ...

Problema nu sunt mesajele, nici de aici nici din alta parte, ci USERII, CALITATEA, INTELIGENTA LOR, TRAFICUL..
    Eu una nu dau doua vorbe ale lui WS pe toate " scrierile scriitoarei " iar la seismic nu stiu cum m-am uitat o singura data si am decis ca sunt nulitati pentru mine. Il am aici pe Thor si e de ajuns !

Apreciezmesajele dl;ui Istrate cand le posteaza Vasi, nu e nevoie sa ne fie servit copy paste de la d.cristian cu poze, decoratii, aprecieri[personale etc exact ce spuneam, CALITATEA... modul de a actiona, de a transmite... fara floricele, ingrosari penibile, luminite
    si sclipiciuri...

Forumul NU este doar pentru mesaje si doar pentru cautatorii de cutremur ...
    Si va ramane acest Forum, cu sau fara mesaje neinteligibile pentru unii care nu mai stiu cum sa denigreze cum de ne gasim atatia laolalta
    cu subiecte interesante, cu postari de exceptie, cu mesaje - daca sunt, bine daca nu, iarasi bine - iar daca nu-i cu cutremur e si mai bine...
    hai ca le grupez ..sa fie lucrurile mai explicite...si Interpretarea de mai sus sa aiba un context..episodic

Ce-i mult e prea mult ! si toti userii sunt egali si MUSAFIRI pe forum, exclud prin urmare si dezavuez atitudini artagoase si revolutionare

Regulamentul spune corect asa , si nu cum a inteles evident gresit Carmen:

" In aceeasi masura, lansarea unei "campanii" de ironii, indiferent sub ce forma (epigrame, bancuri, etc.), fie si in topicurile adecvate, cu privire la subiecte dezbatute pe forum, opinii sau convingeri exprimate de useri, ( FATA DE ) pozitii sau comentarii ale moderatorilor, ironii care pot jigni sau pot avea caracter defaimator, sunt total neavenite si pot fi sanctionate. "
    deci FATA DE pozitiile sau comentaeriile moderatorilor ! asa se subintelege in mod clar si nu invers ...

un marunt ex ref atitudinea lui gepaco fata de useri ( exemple sunt cu duiumul )

5 febr.2017 ( despre activitatea ministrilor din guvern)

gepaco: ( raspuns pt Ivanya )

sper sa fiu bine inteles,nu prea le am cu fineturile azi..
    la fel ca multi altii care au fost pe forum din 2009..10..11..
    ati fost probabil degeaba,daca dupa atatia ani inca aveti "dileme"..d'astea..
    si poate dura forum inca 100 de ani.. .....

Ivanya ( raspuns pt gepaco )

Domnule Gepaco, va rog sa lasati deoparte, cel putin cu mine, tonul doct si atotstiutor cu care puneti de obicei la punct userii care nu va impartasesc opiniile. Personal, m-am cam saturat de aerele dvs. de superioritate .......

Felicitari Ivanya !

si Felicitari Vllad ! Felicitari Azur !

Personal consider prea mult tolerata atitudinea userului gepaco, ca adevarat stapan al forumului, care organizeaza, incoloneaza, controleaza, sanctioneaza, cere " demisia de onoare " lui infinit si se razboieste cu moderatorii
    pe motive inchipuite si/sau oricum perimate

Insistenta cu butonul Like subliniaza o data in plus egocentrismul exacerbat si maladiv

Sustin in totalitate atitudinea celor trei moderatori
    consider o nedreptate banarea cuiva care doar si-a exprimat o parere, asa cum facem toti,
    iar gepaco de ex chiar jigneste de foarte multe ori

comportamentul de a sari imediat in capul cuiva care vede altfel lucrurile, de a-i spune sa stea jos, unii fiind deci profesori si altii mai loaze, sau de a-i arata usa , de parca aici e secta unde un nou venit trebuie intai sa stea la deparazitare si apoi primeste drept de postare ( in cazul cand canta la unison )

din solidaritate nu voi mai posta niciodata, asa ca ati scapat de doi incomozi .
    Eu consider foarte bine ca fiind pe un FORUM , o platforma de discutii , oamenii sa isi poata exprima parerile, sa le sustina (sau nu) , mai amplu sau mai limitat
    M-am bucurat ca exista oameni cu curajul afirmarii unei opinii personale, indiferent ca e dreapta sau nu, ca place tuturor sau nu.
    Asta ar fi de dorit de la toti userii. Daca se limiteaza accesul la exprimare, sa nu ne miram de ce din 5000 de useri posteaza doar cativa...

Aici nu a fost nici un razboi, nici macar razboi intru cuvant, ci polemici cordiale. Cele cateva exagerari, de o parte si de alta, sunt cu siguranta datorate
    stresului social/politic national si global, la ordinea zilei care pune nervii in piuneze si da foc pana si la rabdare ...

Personal am aflat multe lucruri , din toate postarile.
    Pentru toti care au daruit suflet, minte si timp , aceste daruri ca un sol de pace si buna convietuire pe mai departe :
    ..........
    in chestiunea cu ivanya te-ai bagat ca... / in plus ai justificat o banare aberanta..
    apoi ai evitat pana azi sa te explici dupa ce chiar Ivanya a postat ca nu a considerat jignire etc..
    am mai spus ca ai un caracter.."eratic"../ ca nu ai raspuns ai adaugat o nuanta de lasitate..

in chestiunea Mosulica si altele....inconsecventa
    te apuca "sindromul mama ranitilor"..ok
    dar e buna si ceva consecventa..nu doar declarativa
    Ultima modificare făcută de gepaco; 06-April-2018 la 10:35 PM.
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2010
    Posturi
    1.885
    Puncte
    79.362
    Nivel
    87
    Puncte: 79.362, Nivel: 87
    Puncte: 79.362, Nivel: 87
    Progres nivel: 57%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 788
    Progres nivel: 57%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 788
    Activitate globală: 0%
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points3 months registered1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

postat de Virgil : " Da , si eu vreau sa stiu parerea celorlalti referitoare la mesaje
    Eu una nu dau doua vorbe ale lui WS pe toate " scrierile scriitoarei "
    iar cele doua vorbe, pentru Dvs. si pentru toti care ne mai intalnim pe aici sunt: ,, Paste fericit!" alaturi de cateva cuvinte in ton cu subiectul :

,, Umanitatea o iubeşti lesne. Pe om mai greu." – Petre Țuțea
    Totul este cum trebuie sa fie si totul este perfect.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.641
    Puncte
    59.073
    Nivel
    75
    Puncte: 59.073, Nivel: 75
    Progres nivel: 35%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 977
    Progres nivel: 35%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 977
    Activitate globală: 24,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

foarte frumos, gepaco, am mai animat si noi forumul, desi oamenii isi scuipa-n san ca.. nu se cade, taman cand " trebuie sa fim mai buni.." stii placa asta plina de ipocrizie
    eu una, decat sa-mi spuna cineva " pupicei de noapte buna " plus sclipiciurile de rigoare, mai bine ma injura )
    si vreau sa fiu eu insami indiferent de ce se cade si ce nu.. amorala deci

asa ca apreciez vorbele tale voi tine seama, te cred, da' nici tu sa nu mai faci ))))
    nu mai umbla pe coclauri la altii, stai pe-aici, pe-acasa, lasa-l pe d. Istrate si desluseste tu intelesul din ne-nteles, despica firu=n mie nu numai in patru
    dar fara a denigra un om bun, modest si in varsta...

E bine ca putem sa ne spunem verde-n fata cinstit si fara ipocrizie ceea ce gandim, polemicile sunt aprinse dar cordiale ca asa e pe forum-uri, din disputa poate se nasc idei, poate aparea un progres..
    Ce bine ar fi daca toti userii ar participa la discutii, sa-si exprime opiniile, si nu cum sustii tu prin LIKE/UNLIKE ci sa se exprime, ce apreciaza sau ce dezavueaza si cam din ce motive, asa putem invata unii de la altii si ceva tot ramane...

Hai sa traiesti, in sanatate, sa ne certam cat mai putem, sa ne duelam in vorbe cat mai putem ... si sa avem pace... pacea e mult prea in pericol peste tot !

si inca ceva.. daca se poate, la schimb cu nitzica palinca

https://www.youtube.com/watch?v=qgOhXWGl200

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.641
    Puncte
    59.073
    Nivel
    75
    Progres nivel: 35%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 977
    Progres nivel: 35%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 977
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Multumesc, asemenea, White Swan !

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.371
    Puncte
    136.326
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

zici ca de la WS primesti ..d'alea cu talc..
    ok ,iata un link si o cheie..> http://www.ziare.com/cultura/documen...tiloul-1063473
    ies cu baietii ,revin pe seara ...
    pana atunci..dezvolta..
    sau..dezvoltati

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    117
    Puncte
    17.899
    Nivel
    40
    Puncte: 17.899, Nivel: 40
    Puncte: 17.899, Nivel: 40
    Progres nivel: 82%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 151
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 151
    Activitate globală: 12,0%
    Activitate globală: 12,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

Paste Fericit tuturor! Mai multa înțelegere între noi ca oameni, pace și liniste sufletească va doresc dragi prieteni!
    Fie să aveti parte de cati mai multi prieteni cărora să le spuneti "Hristos a Inviat"!

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    998
    Puncte
    27.102
    Nivel
    50
    Puncte: 27.102, Nivel: 50
    Puncte: 27.102, Nivel: 50
    Progres nivel: 56%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 448
    Progres nivel: 56%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 448
    Activitate globală: 31,0%
    Activitate globală: 31,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

foarte frumos, gepaco, am mai animat si noi forumul, desi oamenii isi scuipa-n san ca.. nu se cade, taman cand " trebuie sa fim mai buni.." stii placa asta plina de ipocrizie
    eu una, decat sa-mi spuna cineva " pupicei de noapte buna " plus sclipiciurile de rigoare, mai bine ma injura )
    si vreau sa fiu eu insami indiferent de ce se cade si ce nu.. amorala deci

asa ca apreciez vorbele tale voi tine seama, te cred, da' nici tu sa nu mai faci ))))
    nu mai umbla pe coclauri la altii, stai pe-aici, pe-acasa, lasa-l pe d. Istrate si desluseste tu intelesul din ne-nteles, despica firu=n mie nu numai in patru
    dar fara a denigra un om bun, modest si in varsta...

E bine ca putem sa ne spunem verde-n fata cinstit si fara ipocrizie ceea ce gandim, polemicile sunt aprinse dar cordiale ca asa e pe forum-uri, din disputa poate se nasc idei, poate aparea un progres..
    Ce bine ar fi daca toti userii ar participa la discutii, sa-si exprime opiniile, si nu cum sustii tu prin LIKE/UNLIKE ci sa se exprime, ce apreciaza sau ce dezavueaza si cam din ce motive, asa putem invata unii de la altii si ceva tot ramane...

Hai sa traiesti, in sanatate, sa ne certam cat mai putem, sa ne duelam in vorbe cat mai putem ... si sa avem pace... pacea e mult prea in pericol peste tot !

si inca ceva.. daca se poate, la schimb cu nitzica palinca

https://www.youtube.com/watch?v=qgOhXWGl200

BRAVOOO, bine punctat!..adevarat, este multa monotonie aici..
    esti putin cam drastica cu anagramati(ca mine), fara sa intelegi poate sensul de ce nu vreau sa excelez in aceasta ramura..cam patrioata..dar esti OK..ma bucur ca ai "tupeu".
    Paste fericit pentru cei care mai cred in ZANE!
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.371
    Puncte
    136.326
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

3 - 05.04.18: ...pe doua drumuri paralele , multa lume .....in fata unei cladiri ....Palat .!?!?

cautati Aleea Dealul Mitropoliei ...Bucuresti

https://www.google.ro/maps/place/Dea...3!4d26.0992455

..de ce e mesaj despre locul acesta ?..habar nu am (desi ceva idei as putea avea...lume in biserica/lumanari..oua ..)
    in caz ca am descifrat bine ar avea in noptea aceasta probabil o semnificatie
    banuiesc ca nu doar ptr ca e Sarbatoarea Invierii.. > https://www.trinitas.tv/live/
    poate fi o legatura cu ? > 05.04.18: ....// suna telefoanele si se trimet SMS ...uri dupa un eveniment deosebit ...!?
    sa fie doar Sarbatoarea Pastelui...urmata de telefoane si sms -uri...traditionale ?

nb.vad ca in chestiunea STILOU...nu sunt "dezvoltari" ..
    desi Petrache Poenaru a trait intre > n. 10 ianuarie 1799, Benești, județul Vâlcea - d. 2 octombrie 1875, București)
    ceva semnificativ intre anii aceia ?!..
    poate judetul sau locul unde s-a nascut ..zona ?
    etc > https://ro.wikipedia.org/wiki/Petrache_Poenaru
    sau poate nimic din toate astea..
    -----------

pe acesta l-am ilustrat deja mai sus..
    05.04.18:...o femeie alearga dupa un cetatean ..!?!?

nu mai reiau..
    Ultima modificare făcută de gepaco; 07-April-2018 la 09:55 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.371
    Puncte
    136.326
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

chestiunea de 1000 de pucte este > de ce sa apara aceste mesaje pe 5.04..cu doar 2/3 zile inainte de noaptea ..Pastelui ?
    nu pare sa fie altceva adaugat/postat recent..ca lamurire
    deci daca e ceva..mesajele acestea au anuntat acel ceva ?!
    daca nu e nimic..vor primi alte dezlegari ?
    asta in cazul in care le-am perceput corect (si s-ar verifica doar in prima varianta..)
    .. a 2a varianta..nu se poate verifica
    --------

ziua de maine posibil sa ne lamureasca..sau zilele urmatoare

nb.de Craciun ma gandeam la mesajul cu "..24.15..." ptr ca atunci ar fi putut avea semnificatie
    iata ca acum mi-am amintit de el..ptr ca si acum ar putea avea semnificatie
    dar sunt toate acestea..doar speculatii
    Ultima modificare făcută de gepaco; 07-April-2018 la 10:45 PM.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 7 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (1 membrii și 6 vizitatori)

1. nico

Thread-uri Similare

1. Posibila interpretare a mesajelor
    De oana în forumul Teorii
    Răspunsuri: 449
    Ultimul Post: 07-November-2016, 05:42 AM

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii