Pagina 113 din 115 PrimulPrimul ... 1363103111112113114115 UltimulUltimul
Rezultate 1.121 la 1.130 din 1141

Subiect: Off topic la "Paranormal"

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.553
    Puncte
    78.943
    Nivel
    87
    Puncte: 78.943, Nivel: 87
    Progres nivel: 33%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.207
    Progres nivel: 33%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.207
    Activitate globală: 99,5%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de Missis Vezi Post
    Dona draga, iti multumesc pentru postarea ta ! Mi-a placut foarte mult ! 😄😄
    Este exact ca si cum ai invata o lectie grea, pe o melodie (indiferent ce stil) placuta, sunt profesori/invatatori care aplica aceasta metoda, in ideea ca lectia este retinuta mai usor.
    Nota 10 cu felicitari pentru postare.
    Te pup !
    Multumesc, draga Missis, pentru apreciere! Te pup si eu!
    Intr-adevar, articolul este nostim si deci mai usor de "rumegat", dar sa nu retinem doar partea hazlie pentru ca mesajul exista si este important de luat in seama. Vorba autorului, sa facem ceva cat inca mai putem merge cu 3 garoafe la acele persoane, sa nu asteptam momentul cand vom merge doar cu doua !!!

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.527
    Puncte
    117.433
    Nivel
    100
    Puncte: 117.433, Nivel: 100
    Puncte: 117.433, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 80,0%
    Activitate globală: 80,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de dona Vezi Post
    De ras.... si nu prea.... dar, esenta poate fi scoasa si inteleasa de fiecare.

Hai cu garoafa!

Am primit astăzi o comunicare de la o entitate de lumină mai excentrică. Mai jos vă redau informația transmisă în cadrul acestui channeling, este misiunea mea să v-o transmit. În principiu ce încearcă toate armatele arcturiene, siriusiene, pleiadiene etc. să ne zică, da’ neam dacă ne intră ceva în cap, este:

“Băi fraților, lucrurile sunt simple: treziți-vă-n pana noastră odată! V-am trimis profeți, v-am trimis maeștri, v-am trimis preoți, v-am trimis sfinți.. Câte puii noștri vă mai trebuie să vă treziți odată și să vă apucați de treabă??

Nu, prin treabă nu ne referim la plimbatul hârtiilor, asfaltatul șoselelor (haha, scuze, nu ne-am putut abține..), vopsitul pereților sau elaborarea rapoartelor financiare corporatiste, alea de sunteți obligați să le faceți, că fie n-ați învățat carte când erați mici fie ați învățat prea multă, rezultatul fiind comparabil..

Nuuu!! Prin treabă ne referim la misiunea voastră, ce vrea mușchiul sufletului vostru în interior să facă, da’ ceva mai creativ, ceva care vă face pe voi fericiți, ceva ce abia așteptați să faceți, de vă tresaltă cămeșa pe voi de entuziasm!!

Nu, statul pe canapea nu pare să fie, dar încercați-l următorii 40 de ani și cine știe, poate asta era, voi fiind pesemne niște suflete mai… contemplative..

Așa… Acum cu karma..

Pana noastră!! (chiar se potrivește) Faceți ceva, e evident ce: reglați relațiile cu mama, tata, frați, surori.. Sunteți ofticați pe ei? Ei sunt ofticați pe voi? Luați naibii trei garoafe și reglați odată. De preferat să nu așteptați să luați două..

Ok, v-au făcut aia și aia și ailaltă.. Groaznic!!!!! Dar voi, dacă ați fi băieți dăștepți v-ați prinde și voi în 2017-lea ceas că-n puii noștri voi i-ați ales să mișune, uneori chiar să colcăie pe lângă voi cu un SCOP!!! Vedeți naiba care-i scopu’ și gata.

Pricepeți odată că n-are nimeni ceva cu voi, în afară de voi.. Iertați în pana noastră tot ce v-au făcut (se poate) sau cereți-vă iertare, dacă vreți o să puteți, hai cu intenția!

Că v-a fost nașpa știm, se numește accelerare de karmă, v-ați asumat că v-ați crezut șmecheri, acum puneți mâna și treziți-vă.

Băi fraților, se poate! Alții au făcut-o, n-oți fi voi fraierii fraierilor multiversului ăstuia..

Vedeți? Gata cu karma pe familie.. Trecem la atașamente (legate de altfel, că na, toate-s legate)..

Aș zice “băi, mânca-v-aș” dar sună prost rău…

Reformulez…

Preaiubiților, ce penele noastre vedeți voi în lumea voastră să fie veșnice? Nimiiiiiiic.. Nimic nu e veșnic. Nici alea bune, da’ nici alea rele.. Nici bogăția, da’ nici sărăcia.. Nu vi se pare o veste bună?

Ok, n-aveți bani să treceți strada.. Băi nene, nu vă cred! Ceva ceva poți face să nu mori de foame. Deci ești ok. Când o să crezi că poți face mai mult, poate chiar să-ți iei un croissant, o să reușești chiar și asta..

Și uite-așa, ușor ușor ajungi cu milioanele în cont.

Eeh, să te ții atunci stres! La fel de ușor cumpărând tone de croissante, na că dispar milioanele și revii la o pâne de un leu.. Așa, și? Azi poți să ai, mâine să n-ai. Azi poți să n-ai, mâine să ai. Totul e în capul tău.

Dacă tu crezi că nu poți, Universul vine și e de acord cu tine, că doar nu contrazici nebunu’.

Deci ideea e că poți, frate, că nu ești tu mai defect decât vecinu’ cu Porsche.. Singura diferență între tine și el e că el știe că poate, iar tu știi că nu poți. Atât. Schimbă-ți în pana mea modul de gândire și o să vezi că merge.

Acum, trecem pe relații.. Te-a părăsit Gigica. Pff, nașpa. Pune naiba mâna și prinde-te ce anume din tine a făcut-o p-aia să plece, mai ales ce anume a atras-o din prima, așa defectă cum sigur ți se pare acum că era, mergi încă o dată la mama și tata cu garoafe că p-acolo e problema, patternuri in relații bla bla, te prinzi că ești băiat deștept, sunt mii de citate pe facebook, și gata.

Îți identifici patternurile din relațiile disfuncționale din copilărie, mai dai încă o tură cu garoafe, inclusiv pe la Gigica, și gata!!! Te-ai vindecat și de atașamentele emoționale.

Buuun! Am echilibrat karma, am eliminat atașamentele..

Știu, o să ziceți că acum muriți.. Nuuu, băh.. Acum riscați să trăiți și voi, în penele voastre..

Băi fraților, noi din lumea asta de dincolo sincer vă spunem: ni s-a luat de miorlăiala voastră permanentă! Băi nene, da’ reveniți-vă odată! Ce puii noștri de co-creatori sunteți voi? Deja tot Multiversu’ se simte jenat..

Hai trezirea că avem treabă!”

Aceasta a fost prima parte a comunicării. Simt că vor urma și alte părți, probabil detalieri, entitatea de lumină are multe să ne transmită, nu toate pot fi redate mot a mot, după cum vă puteți imagina, voi folosi variante cenzurate, pentru ca și copiii sub 18 ani să aibă acces la informație.

Între timp, hai cu garoafa, fraților!

https://chakrarelaxata.ro/2017/09/15/hai-cu-garoafa/

Mi-am inceput ziua cu un zambet.Iti multumesc tare mult,Dona, pentru postare !
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.553
    Puncte
    78.943
    Nivel
    87
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de lilu Vezi Post

Mi-am inceput ziua cu un zambet.Iti multumesc tare mult,Dona, pentru postare !
    Bună dimineața și ție, suflet frumos!
    Mi-au lipsit aceste postari ale tale; poți sa ne mai rasfeți din când în când cu ele ca sa nu uitam ca viața poate fi și frumoasă și sa trezim copilul din noi care ne aduce energia bucuriei! Mulțumesc!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    15.507
    Puncte
    488.254
    Nivel
    100
    Puncte: 488.254, Nivel: 100
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive
    Premii:
    Most Popular

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    15.507
    Puncte
    488.254
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive
    Premii:
    Most Popular

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    15.507
    Puncte
    488.254
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Most Popular

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.553
    Puncte
    78.943
    Nivel
    87
    Realizări:

Implicit

Bucuria vindeca celulele si organele trupului

Bucuria atrage intotdeauna iubirea. Cand simti ca trupul si spiritul ti se umplu de bucuria de a trai, esti ca un magnet puternic. Atunci atragi spre tine mai multa bucurie si, deci, mai multa dragoste.

Bucuria este unda de frecventa vibratorie cea mai inalta pe care o poate crea un om. Bucuria unifica. Bucuria vindeca intreaga substanta a trupului, asa cum nu o face nici o alta vibratie senzoriala. Bucuria intra in constiinta omeneasca, direct in acel punct in care substanta trupului fizic si cea spirituala se intalnesc, ca un singur camp unificat! Este primul invelis tridimensional, sau prima ta "haina" electrica! Bucuria este cea mai profunda vibratie pe care o va cunoaste si inregistra vreodata trupul tau fizic.

Bucuria mai poate fi inteleasa si prin urmatoarea analogie, in care folosim stari sau sentimente importante. La nivelul cel mai inalt al senzatiilor trupului - spirit pur - se afla extazul! La urmatorul nivel superior al trupului - suflet pur - se afla bucuria. La urmatorul nivel superior al trupului - personalitatea pura - este fericirea. Un flux ascendent de fericire conduce spre bucurie si bucuria conduce spre extaz!

Bucuria vindeca celulele si organele trupului. Bucuria te face sa te simti sanatos si intreg – atat fizic, cat si psihic.

Bucuria ta nu numai ca atrage iubirea celorlalti, dar este si "molipsitoare". Atunci cand sunt atrasi in campul bucuriei tale, inauntrul lor se declanseaza o vibratie a bucuriei. Bucuria reuseste intotdeauna sa se multiplice!

Gandeste-te la asta! Darul de bucurie catre tine insuti devine, la randul lui, un dar pretios de bucurie pentru ceilalti oameni din viata ta. Curand, ei se vor acorda la propria lor stare de bucurie. Fiecare persoana plina de bucurie va transmite bucuria catre ceilalti - formandu-se o spirala fara sfarsit de persoane inaltate sufleteste si fericite.

Bucuria este frecventa fizica cea mai apropiata de lumina. Ea poate fi comparata cu o lumina aprinsa pe neasteptate, intr-un imens vid intunecat.

Toti ochii si toate formele de constiinta din interiorul campului se intorc catre acea sclipire brusca de lumina si se concentreaza pe ea. Simultan, toti cei care isi dau seama de aceasta lumina (slaba sau stralucitoare) aparuta in vid, se indreapta constient spre ea!

Aceasta analogie bucurie/lumina iti ofera o imagine clara a modului in care bucuria atrage bucuria – impreuna cu o dorinta de a te afla in preajma celor care raspandesc o asemenea dragoste plina de bucurie.

Apropierea in sine inseamna o puternica declaratie de dragoste, dorinta de a fi apropiat fizic de cineva este ea insasi o "declaratie".

De aceea, bucuria este un mijloc excelent de a atrage langa tine sufletul pereche.

Privind lucrurile dintr-un alt punct de vedere, la fel cum intotdeauna tristetea te inchide fata de ceilalti, fericirea te deschide spre ceilalti!

Intreaga natura se grabeste sa umple un spatiu gol sau un vid. Prin urmare, este absolut normal ca oricine care vede cat esti de bucuros si fericit sa fie atras spre tine !

Bucura-te!

Extras din "Sufletul pereche te cheama" - Russ Michael

http://suntsanatos.ro/bucuria-vindec...ului-4227.html

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    15.507
    Puncte
    488.254
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Most Popular

Implicit

Luna Decembrie 2017: Reașezare în Sine, la un alt nivel

https://daniilgaucan.wordpress.com/2...-un-alt-nivel/

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    15.507
    Puncte
    488.254
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Most Popular

Implicit

Etalare luna decembrie!

"Nu condiția noastră, ci calitatea sufletului nostru ne face fericiți." Voltaire

http://astroella.com/tarot/etalari-l...ecembrie-2017/

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    15.507
    Puncte
    488.254
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Most Popular

Implicit

MESAJUL INGERILOR PENTRU LUNA DECEMBRIE 2017

http://deliamuresan.ro/2017/11/30/me...ecembrie-2017/

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 3 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 3 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 25-October-2013, 07:40 AM
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 24-October-2013, 11:10 AM
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 23-October-2013, 09:00 AM
  4. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 24-September-2013, 03:30 PM

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.