Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: ... de pe bloguri

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2012
    Posturi
    560
    Puncte
    59.213
    Nivel
    75
    Puncte: 59.213, Nivel: 75
    Puncte: 59.213, Nivel: 75
    Progres nivel: 45%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 837
    Progres nivel: 45%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 837
    Activitate globală: 99,2%
    Activitate globală: 99,2%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points5000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteranOverdrive50000 Experience Points

Implicit ... de pe bloguri

......................................
    Ultima modificare făcută de CarmenOlga; 02-December-2013 la 01:38 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2013
    Posturi
    14
    Puncte
    997
    Nivel
    8
    Puncte: 997, Nivel: 8
    Puncte: 997, Nivel: 8
    Progres nivel: 24%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 153
    Progres nivel: 24%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 153
    Activitate globală: 6,0%
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points

Implicit

zoso si arhi ii citesc eu. sunt faini oamenii

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    21
    Puncte
    5.156
    Nivel
    21
    Puncte: 5.156, Nivel: 21
    Puncte: 5.156, Nivel: 21
    Progres nivel: 22%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 394
    Progres nivel: 22%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 394
    Activitate globală: 0%
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points3 months registered250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.296
    Puncte
    108.308
    Nivel
    100
    Puncte: 108.308, Nivel: 100
    Puncte: 108.308, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,5%
    Activitate globală: 99,5%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteran

Implicit

MANIFESTUL UNUI ANORMAL ÎNTR-O LUME NEBUNĂ

de cristian erdei

Sunt anormal pentru că refuz să devin un robot dresat de societate şi rulat pe bandă de indivizi care ne storc de puteri pentru câştigul propriu

Sunt anormal pentru că nu vreau să-mi irosesc cei mai buni ani ai vieţii lucrând 12 ore pe zi pentru un salar de mizerie şi o rată la bancă

Sunt anormal pentru că am realizat că nu pot să umplu golurile din mine cu obiecte sau oameni

Sunt anormal pentru că mai cred încă în prietenie şi în magia apropierii dintre noi

Sunt anormal pentru că vreau să fiu acceptat aşa cum sunt şi respectat pentru ceea ce cred

Sunt anormal pentru că m-am săturat de scuza “Nu avem timp” pentru a bea o bere cu oameni care îmi plac

Sunt anormal pentru că vreau să risc totul pentru a-mi urma propriul drum, indiferent care e acela

Sunt anormal pentru că ştiu că nimeni, niciodată, nu ne poate anula ca fiinţe umane

Sunt anormal pentru că îmi doresc să mă trezesc în fiecare dimineaţă lângă un om pe care îl iubesc şi care mă iubeşte

Sunt anormal pentru că vreau să pot să mă uit în ochii celor din jur atunci când le vorbesc

Sunt anormal pentru că iubesc libertatea, caii, vântul şi pădurea

Sunt anormal pentru că mă opresc pe stradă atunci când cineva e căzut la pământ

Sunt anormal pentru că nu mi-e ruşine să cer ajutorul celorlalţi atunci când eu sunt căzut la pământ

Sunt anormal pentru că îmi plac cărţile bune şi ascult muzica care m-ar face să mă ridic din mormânt

Sunt anormal pentru că nu mi-e teamă nici de moarte şi nici de viaţă

Sunt anormal pentru că am văzut că visele pot deveni realitate doar dacă am curajul să renunţ să controlez incontrolabilul

Sunt anormal pentru că înţeleg că oamenii pot privi acelaşi lucru în moduri total diferite

Sunt anormal pentru că ştiu că poate exista simpatie chiar faţă de cineva cu care nu eşti de acord

Sunt anormal pentru că am aflat că doar cel rănit poate vindeca

Sunt anormal pentru că am găsit în suferinţă o invitaţie la schimbare

Sunt anormal pentru că am înţeles că rănile se produc uşor şi se închid greu

Sunt anormal pentru că am văzut că ideile în care crezi pot fi apărate pănă în pânzele albe

Sunt anormal pentru că nu vreau să-mi trăiesc zilele ca şi cum ar fi trase la xerox

Sunt anormal pentru că ştiu că oamenii pot afla cine sunt doar dacă sunt lăsaţi liberi să o facă

Sunt anormal pentru că am aflat că cei mai mari duşmani pot fi extrem de importanţi unul pentru altul

Sunt anormal pentru că uneori mi-e frică, sunt trist, furios sau dezamăgit

Sunt anormal pentru că sunt ore în care mă cert cu Dumnezeu şi cu tot universul

Sunt anormal pentru că am înţeles că oamenii nu pot fi comparaţi unii cu alţii

Sunt anormal pentru că ştiu că există un moment al fiecărei zile în care totul e posibil

Sunt anormal pentru că vreau să mă trezesc în fiecare dimineaţă uimit că mi s-a mai dat încă o zi în care nu ştiu ce mă aşteaptă

Sunt anormal pentru că nu mi-e ruşine să plâng, să îmi cer scuze atunci când greşesc şi să le spun celor dragi cât de mult înseamnă pentru mine

Sunt anormal pentru că am văzut că lumea asta este de o frumuseţe dumnezeiască care îmi taie uneori răsuflarea

Sunt anormal pentru că sunt zile în care îmi pierd speranţa şi mă îndoiesc de tot şi de toate

Sunt anormal pentru că sunt momente în care nu-mi vine să cred că va veni o zi în care voi muri

Sunt anormal pentru că am simţit că nu suntem creatorii, ci doar purtătorii unor intuiţii care au nevoie de noi pentru a deveni realitate

Sunt anormal pentru că pot săruta mâna unei prostituate, fuma din aceeaşi ţigară cu un bolnav de SIDA şi îmbrăţişa un criminal

Sunt anormal pentru că ştiu că am dreptul, privilegiul şi libertatea de a greşi

Sunt anormal pentru că încerc să mă iert pe mine însumi şi pe alţii, indiferent de atrocităţile pe care le-am comis

Sunt anormal pentru că vreau să stau câteva minute pe zi de vorbă cu mine însumi, fără să mă ascund după ipocrizia că am mereu ceva de făcut

Sunt anormal pentru că am descoperit că singurătatea este o opţiune

Sunt anormal pentru că am realizat cât este de important să fie un acord între ceea ce gândesc, simt şi fac

Sunt anormal pentru că am înţeles că nu mă pot plictisi niciodată, câtă vreme am infinitul în mine

Sunt anormal pentru că cred în şansa fiecăruia de a-şi atinge potenţialul cu care a fost înzestrat

Sunt anormal pentru că ştiu că nu e nimic mai rău decât să fiu propriul meu duşman

Sunt anormal pentru că am văzut că putem muri câtă vreme suntem în viaţă şi că morţii continuă să trăiască în noi

Sunt anormal pentru că am aflat că ne putem reinventa mai ales atunci când am atins fundul prăpastiei

Sunt anormal pentru că ştiu că nu am unde să mă ascund de mine însumi

Sunt anormal pentru că nu mai cred în “trebuie” şi în masochismul de a face lucruri care nu mi se potrivesc

Sunt anormal pentru că îmi folosesc dreptul de a spune “Da” sau “Nu”

Sunt anormal pentru că am realizat că rămânem oameni chiar dacă pierdem totul

SUNT ANORMAL PENTRU CĂ TRĂIESC ÎNTR-O LUME NEBUNĂ…

ŞI MAI E CEVA: IA MAI DĂ-I ÎN MĂ-SA DE “NORMALI”!(psihoconexiuni.wordpress)
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •