Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate 61 la 67 din 67

Subiect: Topic de sugestii si nemultumiri

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.540
    Puncte
    69.626
    Nivel
    81
    Puncte: 69.626, Nivel: 81
    Progres nivel: 93%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 124
    Progres nivel: 93%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 124
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registered31 days registered5000 Experience Points3 months registeredOverdrive10000 Experience Points1 year registered25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Anduta, vei face cum vei dori tu: daca vrei, ramai, daca nu, poti alege un alt spatiu care sa-ti inspire încrederea asteptata de tine.
    Colegul intr-adevar a glumit; daca ai fi cunoscut miile de discutii de pe aici, ai fi inteles despre ce era vorba si de ce a glumit; in doua cuvinte, s-a referit la faptul ca vremea e deja sf si tine si de teoria conspiratiei de multa vreme.
    Acesta era si motivul pentru care ti-a sugerat in gluma, evident, sa deschizi topic la Paranormal. Fara rea intentie, fara gluma deplasata ci doar un spirit de gluma.

Dau aceste explicatii doar pentru ca asa e corect, sa cunosti si " bune si rele" legate de acest forum. In rest....fiecare cum decide el, daca sta sau nu aici, daca alege sa citeasca sau nu, sa raspunda sau nu, etc.
    Mult succes unde te vei duce si in unde vei alege sa transmiti informatiile!
    Ultima modificare făcută de Kara; 10-June-2018 la 06:42 PM.
    Nu incerca sa faci un loc mai frumos, vei strica frumusetea locului!

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.540
    Puncte
    69.626
    Nivel
    81
    Progres nivel: 93%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 124
    Progres nivel: 93%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 124
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registered31 days registered5000 Experience Points3 months registeredOverdrive10000 Experience Points1 year registered25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Citat Postat în original de Anduta Vezi Post
    Dar, cand useri ce nu au mare lucru de spus si dau vetdicte acceptate de moderatori, e mai greu de inteles.
    Aici nu sunt de acdord cu tine: colegul tau chiar are multe de spus, nemaivorbind de faptul ca fiecare are dreptul sa spuna cate ceva. Subtil vorbind, el e singurul care " te-a intampinat", cu o gluma.
    Cat despre ce accepta moderatorii sau nu, moderatorii deseori cer sfatul colegilor si-l accepta, coelgii isi exprima deseori nemultumirile catre moderatori, etc. Suntem toti in aceeasi barca. Scopul este ca in aceasta comunitate nimeni sa nu fie nedreptatit iar atmosfera de dialog/ sedere sa fie una placuta si degajata.
    Nu incerca sa faci un loc mai frumos, vei strica frumusetea locului!

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2018
    Posturi
    63
    Puncte
    2.593
    Nivel
    14
    Puncte: 2.593, Nivel: 14
    Puncte: 2.593, Nivel: 14
    Progres nivel: 48%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 157
    Progres nivel: 48%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 157
    Activitate globală: 100,0%
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registeredOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Atunci, las colegul sa duca mai departe discutia, puteti muta topicul unde doriti dvs, la sf, conspiratie, etc.
    Fie si in gluma.

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.618
    Puncte
    120.299
    Nivel
    100
    Puncte: 120.299, Nivel: 100
    Puncte: 120.299, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,7%
    Activitate globală: 99,7%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Mai intai :bine ai venit, Anduta ! Mi se pare ca te porti copilareste sau esti o fire prea sensibila.Nu ar trebui sa te deranjeze o simpla tachinare a unui coleg.
    "Qui aime taquiner'' (Cine se tachineaza se iubeste)
    Uite ,eu o sa citesc cu interes tot ce o sa postezi !Succes !
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Moderator
    Data înscrierii
    Nov 2013
    Posturi
    1.036
    Puncte
    24.311
    Nivel
    47
    Puncte: 24.311, Nivel: 47
    Progres nivel: 77%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 239
    Progres nivel: 77%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 239
    Activitate globală: 99,4%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points7 days registered1000 Experience Points31 days registered3 months registered5000 Experience Points1 year registered10000 Experience PointsOverdriveVeteran

Implicit

Am de expus 2 idei , sper sa fie macar citite :

1. Se vede cu ochiul liber ca exista cateva vechi si mai noi "contre" intre useri, a caror justificare imi este foarte greu , sau mai bine spus imposibil de gasit.. Cred ca intelegerea si bunavointa manifestata altora are ca punct de plecare intelegerea si bunavointa aratata propriei persoane, iar in acest sens un ego supradimensionat nu ne ajuta niciodata.

2. Exista o preocupare aproape permanenta fata de moderatori si activitatea lor. Nu cred ca e firesc acest lucru. Preocuparea principala ar trebui sa fie aducerea de informatii importante , sau care va inytereseaza si discutia pe baza acestora. Doar atat!
    Interventia moderatorilor trebuie sa fie minimala, abia observabila, cel putin asa am dorit si dorim sa procedam .
    Doar in cazuri extreme, in care se depaseste o anumita masura, suntem fortati sa facem altfel.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.058
    Puncte
    29.221
    Nivel
    52
    Puncte: 29.221, Nivel: 52
    Puncte: 29.221, Nivel: 52
    Progres nivel: 52%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 529
    Progres nivel: 52%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 529
    Activitate globală: 86,0%
    Activitate globală: 86,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de Infinit Vezi Post
    Am de expus 2 idei , sper sa fie macar citite :

1. Se vede cu ochiul liber ca exista cateva vechi si mai noi "contre" intre useri, a caror justificare imi este foarte greu , sau mai bine spus imposibil de gasit.. Cred ca intelegerea si bunavointa manifestata altora are ca punct de plecare intelegerea si bunavointa aratata propriei persoane, iar in acest sens un ego supradimensionat nu ne ajuta niciodata.

2. Exista o preocupare aproape permanenta fata de moderatori si activitatea lor. Nu cred ca e firesc acest lucru. Preocuparea principala ar trebui sa fie aducerea de informatii importante , sau care va inytereseaza si discutia pe baza acestora. Doar atat!
    Interventia moderatorilor trebuie sa fie minimala, abia observabila, cel putin asa am dorit si dorim sa procedam .
    Doar in cazuri extreme, in care se depaseste o anumita masura, suntem fortati sa facem altfel.
    Cuvantul ego este prea "greu" pentru voi moderatori..modelati ca pentru oameni simpli, eliminati acest cuvant din uz pana nu-l studiati.

Incercati sa nu ma bagati in seama si sunteti ok pentru mine, fara mesaje din VIITOR.
    Ultima modificare făcută de Ator; Astăzi la 04:48 PM.
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Moderator
    Data înscrierii
    Nov 2013
    Posturi
    1.036
    Puncte
    24.311
    Nivel
    47
    Progres nivel: 77%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 239
    Progres nivel: 77%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 239
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points7 days registered1000 Experience Points31 days registered3 months registered5000 Experience Points1 year registered10000 Experience PointsOverdriveVeteran

Implicit

Citat Postat în original de Ator Vezi Post
    Cuvantul ego este prea "greu" pentru voi moderatori..modelati ca pentru oameni simpli, eliminati acest cuvant din uz pana nu-l studiati.
    Toata lumea are ego, nu aici e problema. Daca doar cu asta nu ati fost de acord ma bucur , pentru ca esenta mesajului era in alta parte.

Sper totusi sa remarcati in interventia dvs ca tot "atacul' este principalul mod de a interactiona. Daca e bine sau rau va las pe dvs sa apreciati.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 30-January-2010, 04:22 PM

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •