Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345
Rezultate 41 la 47 din 47

Subiect: Topic de sugestii si nemultumiri

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.015
    Puncte
    130.779
    Nivel
    100
    Puncte: 130.779, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 31,0%
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de Azur Vezi Post
    Si noi am asteptat o vorba dupa ce s-a lamurit cu butonul LIKE. O vorba, nu neaparat o scuza, dupa ce ai acuzat de tot felul de intentii moderatorii pentru neintroducerea butonului iar Admin-ul a confirmat natura problemelor tehnice in legatura cu acesta.

http://forpedia.ro/showthread.php?78...esc-quot/page8
    - chestiunea asta cu LIKE e ....f simpla / s-a cerut si in trecut,am reluat si eu recent cererea sa fie reimplementat "like/nu like.."
    diverse opinii s-au exprimat in trecut,preponderenta fiind parerea ca sunt binevenite respectivele butoane
    chiar si la recenta cerere a mea,in absenta "inversunatei opozitii doreliene" parea o idee buna chestiunea cu reintroducerea..
    evident ca aveam un "client" prioritar in minte cand am zis de butoane si am si mentionat si argumentat..DE CE
    chiar si asta s-a inteles de mai toata lumea ..
    in postarile de atunci am si spus ca nu de la moderatori doresc un respuns tehnic...ca nu se pricep
    "insistenta" mea de a sublinia ca astept parerea admin,MAI ALES CA IN CAUZA SE AFLA FIX MODERAREA SI MODERATORUL CARE CAND E USER ...RISCA SA SE VADA CU > NU LIKE < AFISATE ... a incins spiritele si spiridusii..
    era deja trecut de miezul noptii si Azur m-a atentionat dupa ce deja ma atentionase Infinit ..
    DAR toata lumea ma atentiona cu BAN daca aia..daca ailalta etc
    - era deja scris negru pe alb ca asteptam sa zica TEHNIC admin ce si cum,doar ca propourile mele cum ca un user/moderator ar putea fi deranjat etc (ma bazam pe istoria tumultoasa a acestor butoane ,aici pe forum..) au IRITAT probabil (la acea ora tarzie..)
    - aceste propouri si aluzii LA TRECUT sunt TABU.../ doare sau zgarie constiinte ,ce naiba nu stiu..dar o musca zbura sigur
    ramane cred aspectul SUPRA regulamentar cum ca > "asa vrea muschii mei...","parerea mea.." ,"asta inteleg eu.." etc > BAN
    cu care nu poti sa te pui..si BAN..pampam
    eu cu "faze periodice " ...jignit evident ca nu am fost / au poate si altii "faze chiar mai periodice" deci pot sa inteleg..chiar si maniera deja repetitiva de "punere a diagnosticului"...virtual vazand../ homo homin is...dona donis est..
    deci atentionat fiind,am mai zis "ceva" probabil../ ca am respirat e sigur, dar acel "ceva" inca il caut
    precis e ilustrat undeva in postarile citate mai sus...

nb.
    noroc ca mai e in arhiva topicul deschis de admin cand cauta cica moderatori si vroia propuneri../ userii care s-au selectat intre ei (cativa) nu au CONCLUS in vazul lumii pe acel topic ce a exprimat lumea,si odata ajunsi moderatori..au devenit perfectiune..wow
    acum moderatorii (unii) iti zic ca ei sunt "cei mai cei mai" ..nu gresesc si nu fac erori etc../ "indiscutabile deciziile" etc
    daca nu am fi in Romania..poate asa ar fi (bine)..
    dar cand ASTEA sunt argumentele finale,"capac"../ scuze,adio respect
    ne mai mira ca virgil se mira (!)ca lumea "se indoieste" de decizii..
    respectul se castiga > nu se solicita sau nu se impune..
    ------
    nu vad cum a aparut germinia in chestiunea cu LIKE..ca EA era "autoretrasa definitiv"..
    dar sigur are un triplu LIKE ptr Autoritate/Servicii in general, si ptr moderatori in special, ptr ca si-a calcat pe cavant si a sarit in ajutorul "colegilor"...
    oricum, ptr mine nu "interpretarea personala" a germiniei conteaza (era post BAN oricum..) ci realele cuvinte cuvintele ..fraze sau parafraze care au justificat Ban..
    daca exista..

partea tehnica explicata de admin cum ca ar fi impediment,o voi adresa pe topicul adecvat..
    Ultima modificare făcută de gepaco; 15-March-2017 la 04:27 PM.
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.253
    Puncte
    65.466
    Nivel
    79
    Puncte: 65.466, Nivel: 79
    Progres nivel: 39%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 984
    Progres nivel: 39%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 984
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registered31 days registered5000 Experience Points3 months registeredOverdrive10000 Experience Points1 year registered25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Citat Postat în original de gepaco Vezi Post
    -
    respectul se castiga > nu se solicita sau nu se impune..
    Ca sa fii respectat, trebuie sa respecti...Sunt de acord! Citeste, reciteste ce ti-am scris/ spus...poate totusi gasesti o cale sa mergem cu bine inainte....
    Nu incerca sa faci un loc mai frumos, vei strica frumusetea locului!

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.015
    Puncte
    130.779
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de Kara Vezi Post
    Indiferent ca ne place sau nu, cu totii avem o opinie sau alta despre ce fac si spun colegii: unii ne plac, altii, nu; unii aproba ce spunem, altii, nu;unii aleg sa spuna asta, ceilalti tac sau trec mai departe.
    Ca tu ti-ai exprimat nemultumriea despre ce posteaza unii, ca altii au facut la fel ca tine....dreptul la libera exprimare....Nu cred ca ai fost jignit insa....
    Asa ca ar fi bine sa lasam paharul cu apa in pace si sa nu starnim furtuni in el, inutil.....Nu e teoria conspiratiei( iarasi spunem asta), nu e potriveala diabolica...pur si simplu unii au stiut ca esti banat, altii, nu, etc....Nu conteaza...chiar nu asta e important!

Ce e important insa:
    -sa ne respectam colegii , cu parerile lor( mai ales cele in opozitie cu ale noastre)
    -sa respectam adminul forumului( pentru simplu fapt ca e forumul lui si nu stam noi nici ziua, nici noaptea sa reparam dificultatile intampinate ci doar cerem, anuntam)
    -sa respectam moderatorii( care aduc / dau o mana de ajutor ca totul sa mearga mai bine si mai usor, ca sa se evite haosul
    -si...desi pe primul loc-sa ne respectam pe noi insine
    -daca adminul sau moderatorul spun/ afirma ceva, referitor la bunul mers al forumului, mi se pare de bun simt sa se accepte/ creada informatia...Nimeni nu are timp sa vorbeasca inutil si toti vor ca forumul sa mearga bine.

Intelegand toate acestea si urmandu-le, dispar toate disensiunile....E atat de usor!
    De aceea, Gepaco, hai sa mergem inainte si sa nu vedem peste tot conspiratii: conspiratia Lik-ului, a colegilor sincronizati, a colegilor care abia au asteptat sa pleci tu ca sa isi spuna parerea, etc....
    Avem altele de facut, lumea te-a asteptat....
    scriam deja postarea mea,asa ca abia acum vad aceasta..
    oarecare telepatie insa..

nu e cazul sa spun eu ce am incercat in toti acesti ani sa fac "ptr forum"..
    se vor gasi si azi care vor spune ce am incercat sa fac "contra forum"..
    problema NU ESTE ACEASTA.../ in nici un caz nu e ceva legat de listarea pe puncte,cu linioare..

TREBUIE sa intelegeti ca sunteti niste fosti/actuali USERI care se dubleaza in moderatori ..
    nu erati si nu sunteti nici voi si nici noi perfecti nici ca useri si nici ca moderatori..
    chestiunea asta nici NU ar fi cazul sa fie discutata.. este evidenta
    greseala a inceput candva cand s-a PRETINS "supunere totala" etc ..la arbitrarul evident al unei prime moderatoare ..cu nume schimbator dar mereu aceeasi..si cu grave probleme de caracter dansa..
    > toti moderatorii de atunci inclusiv admin, cand au ales sa-ii ieie partea "contra" userilor si contra evidentei > s-au compromis !
    ...si de atunci au compromis si ideea de "moderare" echitabila pe acel/acest forum ..
    asta e tot..
    ce s-a continuat dupa schimbarile de forumuri si alte "scamatorii" dar mai ales dupa disparitia subita a "vajnicilor moderatori" ,cand cu demararea anchetei penale urmare a articol Libertatea..asta avem azi > alta echipa ..aceeasi useri si "memoria trecutului"..
    "conspiratii" nu cred ca e termenul corect..
    "realitati romanesti" este probabil mai corespunzator ca apelativ..
    - insasi disparitia in momentele de "cumpana penala" (a dnului Istrate) a moderatorilor din forumul IOAN ISTRATE e dovada nu a unei conspiratii,ci tocmai ce ziceam > ca la noi la nimenea ..

- NU va contesta nimeni ca pastrati ordine pe forum../aveti deci o utilitate recunoscuta..
    problemele care apar sunt strict umane si sunt legate de interepretarea si intelegerea unor cuvinte sau pasaje din unele postari..
    ca toata lumea de altfel...
    acolo mai e de lucru../ in nici un caz insa nu cu argumente de genul "respectati functia"..
    se pierde respect cu argumente de genul asta.. / cu alea > "juridico/casa mea..fac ce vreau in ea" se pierde si mai abitir
    se castiga respect cu >
    - informarea userilor,ghidarea lor prin temele forumului ..postari complementare in subiectele "arzatoare" etc
    - explicitarea sau chiar raspandirea "descifrarilor" vechi..sau mai noi../ sunt multe alte CONTRIBUTII care garanteaza respect
    NU e nevoie sa fie cerut "obligatoriu" sau impus.. / chiar devine penibil uneori..
    dar,faceti cum credeti...si cum puteti mai bine
    e un dat,ptr noi toti..
    Ultima modificare făcută de gepaco; 15-March-2017 la 03:58 PM.
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.253
    Puncte
    65.466
    Nivel
    79
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registered31 days registered5000 Experience Points3 months registeredOverdrive10000 Experience Points1 year registered25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Citat Postat în original de gepaco Vezi Post
    - NU va contesta nimeni ca pastrati ordine pe forum../aveti deci o utilitate recunoscuta..
    problemele care apar sunt strict umane si sunt legate de interepretarea si intelegerea unor cuvinte sau pasaje din unele postari..
    ca toata lumea de altfel...
    acolo mai e de lucru../ in nici un caz insa nu cu argumente de genul "respectati functia"..
    se pierde respect cu argumente de genul asta.. / cu alea > "juridico/casa mea..fac ce vreau in ea" se pierde si mai abitir
    se castiga respect cu > informarea userilor,ghidarea lor prin temele forumului ..postari complementare in subiectele "arzatoare" etc
    explicitarea sau chiar raspandirea "descifrarilor" vechi..sau mai noi../ sunt multe alte CONTRIBUTII care garanteaza respect
    NU e nevoie sa fie cerut "obligatoriu" sau impus.. / chiar devine penibil uneori..
    dar,faceti cum credeti...si cum puteti
    e un dat,ptr noi toti..
    Deci, in principiu, suntem de acord cu totii, din cate vad.
    Noi , moderatorii noi, am venit aici cu inima curata...Ca gresim sau nu, suntem deci scuzati si de tine...suntem oameni..
    Noi ne cunoastem din vremuri vechi...Moderatorii( vechi) au fost si au plecat...noi( colegii), am ramas....

Gepaco, daca nu lasam trecutul in urma, el viciaza grav prezentul.
    Sincer, pe mine nu ma mai intereseaza trecutul, decat in masura lectiei primite/ luate; caut sa depasesc anumite lucruri traite si sa ma bucur de prezent...Daca nu facem asta....drobul de sare va sta sa cada, te asigur; in sensul ca nu ne putem nici unul bucura de prezent, pentru ca ne gandim la trecut...

Inca o data, sugerez sa trecem peste trecut, suparari, etc....sa ne bucuram ca avem un loc unde ne strangem cu totii, ca e bine aici, ca suntem impreuna si ca ....
    Viata poate fi si frumoasa!

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.015
    Puncte
    130.779
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de Kara Vezi Post
    Ca sa fii respectat, trebuie sa respecti...Sunt de acord! Citeste, reciteste ce ti-am scris/ spus...poate totusi gasesti o cale sa mergem cu bine inainte....
    nu prea e acelasi lucru cu ce am zis eu.. (ref la respect..) > nu trebuie nimic !..vine de la sine DACA.../ si daca NU vine..tot nu cu "trebuie" se obtine../ dar e alta discutie mai ampla,altadata..
    am recitit..
    calea inainte exista.. cheia e la ..echipa de moderare
    credeam ca avem unul sau mai multe obiective comune..
    preocuparea mea banuiesc ca este si a multora dintre useri ref la evenimente
    si sigur este si a moderatorilor,poate si admin..

in NICI UN CAZ nu useri precum germinia care NU e interesata de preocuparile noastre principale gen mesaje/descifrari/interpretari trebuie sa influenteze TEMA PRINCIPALA DE AICI DE PE FORUM..
    si nici altii care,e dreptul lor,dar NU doresc decat "socializare"...f bine !
    DAR sunt si trebuie sa ramana "tangenti"..acestia / si sa isi vada de ale lor..in coltul lor../ sau pe "centura ocolitoare" poetic spus..

ps.scriem in paralel,apoi apar ca si cum am scris dupa citirea postarii ceiluilat
    iar adaug dupa ce ai scris tu..
    DA..suntem la unison in foarte multe
    si am si postat mai demult ca" trecusem peste trecut"..
    e cazul ca si Azur/user x, sa invete sa faca Mea Culpa cand e cazul
    la fel si colegul Infinit/user y..
    si am si zis la randul meu ca posibil sa fi "sarit calul" uneori..
    doar asa avansam,stiind/admitand ca nu suntem infaibili...dar incercam sa fim echitabili si principiali
    mai ramane sa vad cum ajung sa tolerez "floricelele si mult sclipici"../ mai am de lucru
    Ultima modificare făcută de gepaco; 15-March-2017 la 04:24 PM.

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.253
    Puncte
    65.466
    Nivel
    79
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Nu-i nimic ca scriem in paralel...dovada ca ne intereseaza mersul inainte al forumului-in fond mersul nostru, puntea de comunicare....
    " Mea culpa" ne-o facem cu totii...caci cu totii gresim, chiar daca deseori ne dam seama mai tarziu....
    De fapt, daca nu am depune atata energie in a ne explica( noi toti) s-ar chema ca nu ne intereseaza; dar, din contra, cu totii avem acelasi obiectiv-sa mergem inainte, impreuna....

Poate par ' bla-bla_uri"...dar eu asa simt si-mi pare rau de atata timp pierdut, timp in care se intampla multe care merita dezbatute, tocate, analizate....
    De aceea spun ca trecutul e bun in masura in care , cu lectia invatata, putem aprecia prezentul pe care ni-l facem singuri....
    Cat despre preferintele colegilor, ai dreptate...nu putem noi interveni...chestiune de gusturi....

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.253
    Puncte
    65.466
    Nivel
    79
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Catre userii-reclama, care se tot inscriu: ati auzit ca reclamele se platesc? Ati auzit de bunul simt?
    E valabil pentru toti .MD-eii , Documentele si alte ...shine....care au intoxicat forumul in ultima vreme, fara jena....
    Pe acest forum reclamele Nu sunt permise, asa ca va rugam sa nu insistati cu inscrierile, urmarea e evidenta-banul definitiv!
    Singurii care au voie sa faca reclama, in limita acelui bun simt, sunt coelgii nostri, care scriu pe forum de ani de zile.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 30-January-2010, 04:22 PM

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •