Pagina 1 din 45 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 450

Subiect: Posibila interpretare a mesajelor

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    712
    Puncte
    18.549
    Nivel
    41
    Puncte: 18.549, Nivel: 41
    Progres nivel: 56%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 401
    Progres nivel: 56%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 401
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteranRecommendation Second Class

Implicit Posibila interpretare a mesajelor

Am incercat sa fac o mica sinteza a mesajelor despre cutremur.
    Pentru inceput m-am gandit sa le afisez in ordinea cronologica a primirii lor de catre dl Istrate, iar cuvintele cheie ce trebuiesc urmarite le voi colora in rosu. Am selectat o parte dintre mesaje pentru a incerca sa formulez o posibila interpretare.

19.09.1997 O voce spune: in anul cu cutremurul in a 250-a zi, apar fenomene electro-magnetice deosebite, furtuni, ceata de toamna si alte fenomene deosebite. CUTREMUR!?
    25.04.00: Pe un suport vad scris "L... L", alaturi apar cifrele 8-05, aud in mintea mea: FII ATENT LA DATA DE 8 MAI, CA AI SA PRIMESTI UN MESAJ DE CARE TREBUIE SA TII SEAMA DUMNEATA, FAMILIA TA, INTREAGA LUME, DAR IN SPECIAL ROMANIA! Vad 50 de fotografii, alb-negru, in special femei etc.....Intr-o curte de tara, pe o sfoara, sunt puse rufe spalate la uscat.
    17.05.00 "...; a fost CUTREMUR IN ROMANIA si aud: TOATA NATIUNEA A DOUA NOAPTE SUB CERUL LIBER, vad Polonia, toata noaptea ploua, noroi"
    21.01.01 "Arcul de Triumf din Bucuresti; e blocat cu scanduri proaspete, fostii colegi de srviciu de la IMB sunt la demonstratie, Garzile Nationale pazesc, trebuie sa le duc o sacosa cu carne. ......un fel de amfiteatru, unde scaunele sunt asezate ca o sala de cinematograf, cu o tribuna in fata,..., in timp ce asteptam sa intre Ion Iliescu, scaunele si mesele incep sa alunece la vale cu ele si noi."
    Dl Istrate zice: Arcul de Triumf este omagiat de sarbatorile nationale ale Romaniei( 1 dec, 24 ian, 9 mai)??
    05.03.01 "..., ajung intr-un loc unde intorc pamantul ca o bucata de slanina aceasta fleica de pamant uriasa apare dupa un puternic cutremur de pamant din Iran sau Turcia. Vad cum pamantul se face valuri peste valuri care se suprapun in forta ca o fleica peste alta fleica si ca valurile marii, in acest moment o voce spune:de la 100 km. La 500 km. in Romania. .."
    12.10.01: "noaptea ma aflu in mijlocul unei situatii deosebite:sunt pe prispa casei din Halaresti, care pe margini are un gardut, in fata casei, deodata incepe sa cada de sus, prin aer cadre de clisee de film, trec in coltul prispei de din jos, in aer apar foarte multe clisee de film si role cu gaurele in ele, o parte din ele cad pe marginea gardutului, toate filmele par a fi niste diapozitive de culoare neagra; cad si sacose cu gaurele in ele, gaurele sub forma de cilindri, pe langa prispa trec la deal cetateni.......majoritatea rolelor sunt negre dar apar role si albastre. Ma uit din jos de casa spre cer, tot cerul e plin numai cu filme care plutesc prin aer si zboara pe sus ca niste baloane, toate sunt negre; curentul le duce spre rasarit; IN ACEST MOMENT O VOCE ANUNTA: TOATE ACESTEA SUNT DE LA O SARBATOARE CARE NU S-A MAI TINUT"
    22.02.02: Sunt intr-un bloc de 3-4 etaje, la capatul blocului, intr-o camera sau sala, deodata incepe sa se cutremure pamantul, tin in mana un cablu metalic ori un cablu electric, care taie tavanul in doua, de la rasarit la apus. In timp ce pamantul se cutremura, trepideaza, o parte din bloc crapa complet, se desprinde si o ia spre Sud cu tot cu pardoseala pe care stau eu, se inclina, aluneca, dar placa rupta se opreste in trei bare mari de fier din peretele care sta pe loc. Sar scantei pe tavan in timp ce tavanul crapa, eu trec pe partea care sta pe loc, astept sa cada. Dar deodata ma vad cum alerg pe un drum spre rasarit apoi pe o strada laterala, pareau drumuri de tara, cu pomi si garduri pe margini, la distanta o vad cum alearga si pe Aurora. In acest moment, in timp ce in Estul Romaniei este cutremur, in Vest, primul ministru al Ungariei, Victor Orban, face o vizita la Arad. Dar aud discutandu-se despre SITUATIA MILITARA A ROMANIEI si situatia generala a tarii, raportata la situatia armatei FEDERATIEI RUSE. Tot acum, aud vorbindu-se despre Mexic. Ma intreb: e cutremurul mare, sau cutremurul premergator marelui cutremur ?"
    02.06.02: Timisoara, cutremur seara, case daramate.
    Strudinet, coliba peste podul de peste garla, apa...apare un caldaram.
    Ape, tigani, in oras, doua radare, de Pasti sau de INALTARE......Cutremur, case daramate pe o vale, la un pod; pe Dambovita, pe Colentina.
    11.12.02: "CUTREMUR LA SFARSITUL ACESTUI TRIMESTRU, dar simt ca trimestrul a trecut si sunt cu cateva zile in celalalt trimestru CUTREMURUL NU S-A PRODUS, dar adaug: UNEORI SE MAI TRECE PESTE TERMEN, DAR MAI E PUTIN PANA LA CUTREMUR, vine curand."
    19.08.06: LA AMBASADA ROMANIEI DE LA BERLIN APARE O DISCUTIE IN LEGATURA CU NISTE BANI, UN SCANDAL, CETATEANUL ESTE DESTITUIT; BARBATUL ESTE INALT CU CAMASA ALBA SI PANTALONI ALBI-GRI (a€¦) IN ACEST MOMENT AUD O VOCE CARE SPUNE: PE 10 DIN LUNA A 11 VA FI UN EVENIMENT DEOSEBIT. In acest moment ma gandesc la data de 10 NOIEMBRIE 1940 CAND S-A PRODUS IN TARA NOASTRA UN MARE CUTREMUR DE PAMANT ...

07.03.08. Intr-o ceata densa, apar multe blocuri si multa lume a€“ barbate, femei, copii dar si cifra 2010. In acest moment ma gandesc la anul 2010, an cu fenomene naturale deosebite .
    23.02.10 O voce anunta: Vreme Rea, Catastrofa, Furturni ! Dupa care apar grupuri de oameni la care li se serveste mancare. Apar alte probleme deosebite.
    21.01.10 Trec pe langa o biserica protestanta. In fata si in spatele ei se afla numai moloz. Tot in fata se afla un cetatean cu o |vaca|. Scot aparatul foto si fac o poza. Vad la colturile bisericii numai caramizi iesite in relief. Administratorul imi spune: cand mai veniti sa ma anuntati si pe mine. Apoi intram intr-o cladire oficiala unde e lumina aprinsa si la o masa e un cetatean. Jos, langa un dulap, e o gramada de insecte negre ce seamana cu carabusii.(carabusii este decodificat ca fiind---primavara)
    09.04.10 Se intampla ceva. Ies in fuga dintr-o cladire de pe bd. Regina Elisabeta. Pe marginea trotuarului un cetatean strain bea apa cu pumnul dintr-o gaura. Trec pe langa el. Cetateanul merge cu mine si ma intreaba ceva pe limba lui, eu ii raspund in engleza. Apoi, ma retrag in multimea din spatele meu si spun ceva despre Primaria Capitalei. (Decodificarea: Un mesaj tot despre marele cutremur in care ni se prezinta 2 elemente importante: vom ramane fara apa in Bucuresti si ca marele cutremur va veni dupa un cutremur care se va produce intr-o tara in care limba oficiala este engleza. )

In multe mesaje despre cutremur se vorbeste despre ceata si fenomene deosebite.
    De mentionat ca a 250-a zi din anul 2010 este 7 septembrie. Interpretarea mea este: cutremurul are loc inainte de 7 septembrie----deoarece este folosit ca reper al anului in care au loc acele fenomene deosebite.(asta referitor la mesajul din 19.09.97)--am ales anul 2010 deoarece mai exista 2 mesaje in care se vorbeste despre aceste fenomene naturale deosebite, iar intr-unul dintre ele se specifica anul 2010 (cel din 07.03.08)

Legat de Arcul de Triumf --se vorbeste de acele garzi care-l pazesc, iar dl Istrate pune cu semnul intrebarii posibilitatea sa fie o sarbatoare nationala?( aici ma gandesc eu la 9 mai). Se mai zice ca se vad niste scanduri proaspete-- intrepretez eu, ca poate nu este vorba despre o renovare, ci mai degraba despre o protectie pentru cei care vor defila cu ocazia unei sarbatori!!(mesajul din 21.01.01)
    Avem si un mesaj (cel din 02.06.02) unde se zice DE PASTI SAU DE INALTARE. Se stie ca multe mesaje erau cu miei sau oua si din acest motiv cutremurul era "asteptat" in preajma Pastelui.Dar am inteles ca si de Inaltare se fac oua rosii, iar in acest an, 2010, Inaltarea este in ziua de 13 mai(joi)......iar marea sarbatoare nationala 9mai---duminica.
    Mai este un mesaj pe care dl Istrate il asociaza cu cutremurul, cel din 12.10.01, unde apar multe clisee de film ce zboara in atmosfera, toate par a fi niste diapozitive si se "ANUNTA: TOATE ACESTEA SUNT DE LA O SARBATOARE CARE NU S-A MAI TINUT"- de retinut ca dl Istrate aparea ca fiind in satul Halaresti (jud Vaslui). Am cautat sa vad ce pot gasi legat despre sarbatori ce eu legatura cu filmul si am gasit asa ceva:
    Festivalul international de film de la Cannes, cunoscut si ca Festivalul de la Cannes, este un festival cinematografic de mare prestigiu international, care se desfasoara in fiecare an, in luna mai, la Cannes, oras situat in sudul Frantei.
    SE TINE IN PERIOADA 12-23 MAI 2010
    Inainte de anuntarea selectiei oficiale, programate pentru 15 aprilie 2010, Festivalul de Film de la Cannes dezvaluie afisul oficial al acestei editii. Juliette Binoche este imaginea editiei cu numarul 63 a celui mai important festival de film al lumii. http://artboom.ro/blog/2010/cinemato...prezentat.html
    sau:
    Au ramas mai putin de trei luni pana la cel mai important si mai asteptat eveniment cultural din Cluj Napoca: Festivalul International de Film Transilvania (TIFF). In acest an, in perioada 28 mai - 6 iunie, publicul festivalier va fi rasfatat cu productii senzationale, evenimente interesante, un numar impresionant de invitati de marca, petreceri incendiare si multe alte surprize inedite. Si pentru ca de la o ed...
    Cea de-a noua editie a Festivalului International de Film Transilvania pregateste publicului festivalier o surpriza de proportii. Astfel, pe 29 mai, ora 20.00, Cinema Republica devine gazda unui eveniment extraordinar: filmul mut Metropolis (R. Fritz Lang) va rula in varianta sa restaurata si completa, cu un soundtrack live, compus special pentru versiunea integrala a filmului de muzicianul si artistul media
    http://www.tiff.ro/

In ambele cazuri (Cluj sau Cannes-Franta) ca pozitie geografica fata de Halaresti este vorba de vest, iar conform mesajului acele role de film se indreptau spre est.("curentul le duce spre rasarit").

Ce ar fi de urmarit, zic eu:
    -vizita lui Viktor Orban la Arad
    -ambasada Romaniei de la Berlin(mesajul este legat de cutremur)
    -placarea cu scanduri a Arcului de Triumf
    -cutremur intr-o tara unde se vorbeste engleza
    -de la 100 km. la 500 km in Romania---aici eu nu am inteles

Si avem :-carabusi(primavara)
    -Viktor Orban-prim ministru al Ungariei
    -sarbatoare nationala pe 9 mai
    -oua rosii de Inaltare
    -suntem intre 2 sarbatori mari( legat de un mesaj mai vechi despre care am auzit aici pe forum)
    -sambata spre duminica (8mai este sambata)

Ce nu se leaga:- data de 20-21 care apare in ffff multe mesaje
    -mesajul cu "trimestrul"(11.12.02) este greu de interpretat, nu stim cat de "curand "
    -in alt mesaj apare data de 8 august (25.07.08)

Astept si alte pareri, acesta fiind motivul pentru care am deschis acest topic.
    Urmeaza sa postez si alte mesaje legate de data cutremurului, altele decat cele prezentate mai sus, pentru a nu ma(ne) rezuma doar la data de 8 mai.
    Ultima modificare făcută de oana; 14-April-2010 la 10:45 AM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    712
    Puncte
    18.549
    Nivel
    41
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteranRecommendation Second Class

Implicit

Alte mesaje:

05.04.09 |Vad un grup de oameni din care ies in evidenta un barbat si o femeie care discutau despre zilele de Vineri, Sambata, Duminica si Luni. Tot in cadrul acelei discutii vorbeau si despre data de 20 si de a doua zi.
    09.07.09 Atentionare:Un mesaj primit azi anunta producerea unui eveniment deosebit in luna septembrie.
    30.10.07. a€“ Parea ca sunt la tara la Hagiesti, suna pager-ul, in acest moment ma gandesc la un cutremur de peste 7 grade Richter, dar ma trezesc la Claudia, la etaj, caut sa cobor san u ma prinda cutremurul in casa, apare cifra 14.
    16.01.08. a€“ O voce ma atentioneaza ca in curand va fi cutremur.
    01.03.09 Merg pe strada. Deodata vad pe strada numai oameni trantiti pe jos si multi copii. Merg cu greu printre ei. Ajung in dreptul unei arcade. Ma opresc, apoi imi continui drumul. In fata apare Pintilie Sebastian care imi spune ca ii pare rau despre aceasta situatie (cutremur). Tot in fata se afla o masa lunga unde sta multa lume.
    06.12.08 Apare in fata mea un spital. Vreau sa-i dau un telefon Luminitei, dar telefonul nu fuctioneaza, in schimb apar pe ecranul telefonului literele M si N. Dupa aceea, apar sicrie cu morti si sicrie goale.
    10.04.05. Vad un caiet sau o carte in care sunt trecute mesajele mele, dar in special cele cu cutremurul. Imi atrag atentia mesajele care sunt trecute in josul paginii, dar care se urca in susul paginii
    21.06.05 Ma aflu in casa mea la tara. E seara. Inauntru e lumina. Langa usa, apare in dreapta mea un bec, care imprastie o lumina puternica. In acest moment, aud : |In SUA, cutremur. In curand, cutremur si in Romania".
    05.09.05: Ma aflu intins in pat. Deodata ma clatin in stanga si in dreapta. Este cutremur. In acest moment aud: "Timisoara".
    12.09.05: Ma aflu pe un bulevard, in timp ce se ingana ziua cu noaptea. Spre Nord, la distanta, apare a€“ in fata unor blocuri inalte a€“ un grup de actori. Ma uit atent si in mijlocul lor il vad pe Toma Caragiu. (Cutremur?)
    10.07.06: Aud vorbindu-se despre mai multe cifre: 11; 12 dar vad in special cifra 13 si alte cifre pana la 20.
    06.09.06: Intru intr-o biblioteca cu rafturile pline de carti, cu un PERMIS in manaa€¦ In acest moment apar ca in CEATA CIFRELE 19 si 20, parea ca au aparut de la o masina de scris, DAR CIFRA 19 VIBREAZA in sus si in jos, imi aduc aminte ca aceste cifre au fost publicate in cartea mea ROMANIA si LUMEA in TIMP, in mai multe locuri, in legatura cu un eveniment important.
    09.09.06: APAR MANIFESTATII DUPA MANIFESTATII LEGATE DE UN EVENIMENT DEOSEBIT. S-A CUTREMURAT PAMANTUL.
    23.08.09 O voce anunta numarul 23. E ca si numarul 20 din iunie a.c. (anul curent). Plin de radiatii luminoase. Nu este ca numarul 20 de Sf Ilie. Tot acum apar numerele : 20, 21, 22 si 23 in legatura cu cutremurul.
    19.06.09 E multa lume adunata pe terasa unei cladiri (terasa aflandu-se la un etaj superior). Eu ma aflu intr-o sala cu mai multe banci. Printre oameni e sotia si dl. Dumitru , patronul unui depozit de materiale de constructii. Vorbesc despre fenomenul natural din data de 20, dar adaug cu greu si 21.
    05.04.09 Vad un grup de oameni din care ies in evidenta un barbat si o femeie care discutau despre zilele de Vineri, Sambata, Duminica si Luni. Tot in cadrul acelei discutii vorbeau si despre data de 20 si de a doua zi.
    28.03.09 Apare in fata mea Cartea : Romania si lumea in timp (trecut, prezent si viitor) deschisa. Pe pagina din dreapta, din text, iese in relief numarul 20, care |palpaie| de 3 ori. In acest moment o voce anunta: numarul 20 este legata de cutremur. Imediat dupa acest anunt, aceeasi pagina in colt din dreapta jos, apare indoita ca semn de carte, dar de data asta de culoare neagra.
    06.12.08 S-a produs un eveniment deosebit in urma caruia a iesit multa lume in strada si s-a adunat multa lume in locuri virane sau piete. Deodata vad in fata mea cladirea inalta a UNUI SPITAL SI MULTA LUME IN FATA LUI. Apoi ma vad la ultimul etaj, iar in fundul unui culoar usa deschisa a unei sali de operatie, inauntru medici si un bolnav. Vreau sa dau un telefon Luminitei, dar telefoanele mobile nu functioneaza. Se transmit mesaje. CUTREMUR?!?
    25.07.08: MĂ AFLU INTR O ZI CU CEAŢĂ DIMINEAŢA SAU SPRE SEARĂ IN ACEST MOMENT AUD: PE 8 AUGUST VA FI UN EVENIMENT DEOSEBIT DIN CAUZA CĂRUIA MULTĂ LUME VA SUFERI.
    Cartierul TITAN, la capatul liniilor de autobuz 253,330, 335, la Barajul Dunarii , spre liniile de tramvai 19 si 23, apare o estacada suspendata pe carese pun traverse grele de lemn peste carese pun alte travrse tot de lemn, TOTUL ESTE IMPÄ‚RÅ¢IT IN 3. EU TREC PE SUB TRAVERSE. [ pentru un eveniment deosebit]
    28.01.10 Evenimentul anuntat si mult asteptat va avea loc cu circa o luna mai devreme.
    31.01.10 Se activeaza zona seismica Vrancioaia cu o lada in care vad doua coarne lungi si groase. Doua unde seismice diametral opuse.
    15.02.09 Intr-o sala mare se afla multa lume in haine colorate. Cobor cu o punga plina cu oua de gaina sa o duc la masa prezidiului, unde se afla o femeie de circa 40 ani, dar pierd pe drum mai multe oua. Vreau sa le caut. Femeia imi arata un OU ROSU.(Dl Istrate il decodifica in felul urmator: acest mesaj reprezinta o completare a unui mesaj anterior , iar s-ar putea decodifica ca un eveniment negativ se va intampla pana de Pasti, sau in jurul Pastelui )
    13.09.01 " SE CER DATE DESPRE CUTREMUR....; am dat data de 20?"
    12.10.01 " CUTREMURUL PESTE....ZILE....dupa care apare data de 25! Comunicarea s-a intrerupt.
    08.02.04 "Dupa un EVENIMENT DEOSEBIT, UN CUTREMUR, APARE MAREA CRIZA ALIMENTARA SI CONDUCEREA STATULUI."

Acestea sunt o parte dintre mesaje, mai sunt si altele in carte, dar le-am postat pentru a vedea cat de multe sunt legate de cifra 20.
    Se zicea la un moment dat ca este posibil ca unele dintre ele sa nu mai fie valabile, nu stim care.
    Ultima modificare făcută de oana; 14-April-2010 la 12:48 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    99
    Puncte
    11.908
    Nivel
    32
    Puncte: 11.908, Nivel: 32
    Puncte: 11.908, Nivel: 32
    Progres nivel: 94%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 42
    Progres nivel: 94%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 42
    Activitate globală: 12,0%
    Activitate globală: 12,0%
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

Vreau sa va aduc in discutie un mesaj publicat in preajma alegerilor.Pe atunci lumea zicea ca e legat de alegeri si apoi a fost dat uitarii (poate).
    Este vorba despre urmatorul mesaj:
    25.09.09 Vad un obiect sub forma paralelipipedica si doua bilete scrise cu NEGRU. Langa aceste bilete cu texte incomplete, in dreapta, o voce vorbeste despre CUTREMUR. Alta voce anunta: presedintele TRAIAN BASESCU .

Cand l-am citit prima data m-am gandit ca scrisul cu NEGRU - nu poate semnifice decat ceva "de rau" .E vorba despre DOUA BILETE cu texte incomplete ( probabil se refera la faptul ca nu li s-a anuntat inca data exacta ) .Sunt si DOUA VOCI - una vorbeste DESPRE CUTREMUR , alta DESPRE TRAIAN BASESCU ( boala, moarte).
    Acum dupa cum a-ti observat dl Istrate nu confirma in nici un fel problema bolii lui Base( dar nici nu o comenteaza- de aici poate fiecare sa inteleaga ce e de inteles).
    Am gasit insa un articol care spune ceva mai multe:
    http://www.liviuioanstoiciu.ro/2010/...olog-scriitor/
    Nu ma bucura si nici nu ma intristeaza boala lui Base , ci ma intereseaza pozitionarea in timp a cutremurului . Sa zicem ca nu e aprilie termenul limita , dar nici prea mult dupa nu cred ca va fi . Daca trecem de Pasti ajungem cel mult pana in termenul aparut in previziunile lui Anatol Basarab (profetia lui Arsenie Boca- daca o fi veridica - ca 11 august 2010, la 4.00 )

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.126
    Puncte
    132.067
    Nivel
    100
    Puncte: 132.067, Nivel: 100
    Puncte: 132.067, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

@ oana,Admirabil efort,sunt sigur ca vor fi useri care vor participa la descifrarea de mesaje si conturarea unor variante plauzibile..oricum traim vremuri deosebite si in plus lucrurile se precipita.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    123
    Puncte
    7.673
    Nivel
    26
    Puncte: 7.673, Nivel: 26
    Puncte: 7.673, Nivel: 26
    Progres nivel: 21%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 477
    Progres nivel: 21%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 477
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points

Implicit

felicitari oana ! un lucru deosebit de inteligent

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    14
    Puncte
    2.991
    Nivel
    15
    Puncte: 2.991, Nivel: 15
    Puncte: 2.991, Nivel: 15
    Progres nivel: 81%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 59
    Progres nivel: 81%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 59
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran

Implicit

foarte interesanta adunarea acestor mesaje intr-un loc
    multumesc si eu oana pt efort!
    acum observ si eu in cate mesaje apare data de 20 (si 21)
    acum , in aprilie 20,21 sunt cam la jumatate intre PASTE si INALTARE
    dar nu este la sf saptamanii..

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    105
    Puncte
    8.017
    Nivel
    26
    Puncte: 8.017, Nivel: 26
    Puncte: 8.017, Nivel: 26
    Progres nivel: 78%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 133
    Progres nivel: 78%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 133
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points

Implicit

Multumesc si felicitari pt.rabdarea si efortul tau Oana.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Sibiu
    Posturi
    15
    Puncte
    3.539
    Nivel
    17
    Puncte: 3.539, Nivel: 17
    Puncte: 3.539, Nivel: 17
    Progres nivel: 23%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 311
    Progres nivel: 23%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 311
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran

Implicit

Inaltarea este intotdeauna joia

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    712
    Puncte
    18.549
    Nivel
    41
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de bubu Vezi Post
    Inaltarea este intotdeauna joia
    Corect, se tine la 40 de zile de la Inviere -care este intotdeauna duminica.

Banned Avatarul lui erna
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    493
    Puncte
    9.262
    Nivel
    28
    Puncte: 9.262, Nivel: 28
    Puncte: 9.262, Nivel: 28
    Progres nivel: 86%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 88
    Progres nivel: 86%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 88
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

13 mai Inaltarea (joi)

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Interpretarea mesajelor
    De Robot_Forum în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 5725
    Ultimul Post: 15-October-2017, 06:36 PM
  2. O interpretare a unui mesaj mai vechi
    De admin în forumul Teorii
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 08-November-2016, 11:23 AM
  3. Muzica clasica in interpretare ...comica
    De cblomira în forumul Muzica
    Răspunsuri: 17