Pagina 45 din 45 PrimulPrimul ... 35434445
Rezultate 441 la 450 din 450

Subiect: Posibila interpretare a mesajelor

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.188
    Puncte
    90.824
    Nivel
    93
    Puncte: 90.824, Nivel: 93
    Progres nivel: 78%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 426
    Progres nivel: 78%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 426
    Activitate globală: 12,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de gepaco Vezi Post
    poate ajuta si alte topice...

Carnaru Catalin Dan
    4 ore ·

Cineva care confundă credința cu religia văzând că i-am reproșat asta m-a întrebat contrariat ce-i religia dacă nu are legătură cu credința. Răspunsul meu e următorul : religia, ca doctrină dusă la rang de instituție e cea mai rafinată modalitate de a limita evoluția intelectuală a omului prin raportarea lui la o autoritate antropomorfă supranaturală, care să-i preia răspunderea faptelor, cel mai simplu și eficient mod de a sădi în sufletul omului, odată cu teama permanentă față de autoritate și neîncrederea în forțele proprii, ura și intoleranța față de semenii săi, sentimente din care va răsări sămânța războiului care asigură manipulatorilor ascunși în spatele religiei câștiguri permanente...
    ------

..........politica,o alta "religie"...

Daca tu crezi ca asa ceva poate ajuta in vreun fel, te inseli.
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.011
    Puncte
    130.078
    Nivel
    100
    Puncte: 130.078, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de Nae Vezi Post
    Daca tu crezi ca asa ceva poate ajuta in vreun fel, te inseli.
    ..inclin sa fiu de acord...nu ajuta !

------------------------------------------------

..cum nu ajuta nici faptul ca suntem pe 26 oct...si ceva "consistent" legat de 28 oct nu a aparut inca..
    cel putin eu nu am vazut.. / pe 30 alegeri in rep Moldo...nici un indiciu../ oare se mai tin ?!..

13 zile pana pe 8 nov..nici ptr nu vad noi precizari..
    in schimb Ciolos spera sa fie iar PM..

ion von reprecizeaza ca trimite si presedintelui si si lui Ciolos "descifrari"..la fiecare postare cu mesaje
    in acest caz Ciolos stie ca e prevazut cutremur mare cat e el prim ministru../ "logic" ar fi ca Ciolos sa isi dea rapid demisia ..si scapam de cutremur !!..fenteaza cutremurul.. / poate insa nu citeste ce primeste..."descifrarile" de la ion von..PNList..

aparte Interpretari fara miza deosebita,pe subiecte majore...tot nimic..
    poate "dupa"..
    Ultima modificare făcută de gepaco; 26-October-2016 la 05:00 PM.
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.011
    Puncte
    130.078
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de Kara Vezi Post

Cenzura sau " eliminarea' se fac doar daca se incalca regulamentul.In rest , nu...
    Insa este un avertisment firesc, avand in vedere ca dl. Istrate este gazda si nu te duci in casa gazdei sa-i spui ca ar putea fi " zero".
    Suntem aici cu totii tocmai pentru a primi mesajele de la dl. Istrate si pentru a le dezbate....Parerile, ideile, sunt de toate felurile: pro si contra....Insa este o masura in toate, pana la urma....El , dl. Istrate, este gazda, este forumul lui , etc...
    Respectul se castiga si cred ca dl. Istrate si l-a castigat deja, fiind o personalitate de marca, nu doar in lumea paranormalului....
    avertismentul de care vorbeste Kara a fost primit ptr ca am spus >

.
    daca se adevereste ,un bust poate fi pus pe soclu in locul unei cruci...din 3
    daca nu se adevereste...credibilitatea dansului devine ZERO.../ si sunt sigur ca este constient de asta
    --------

avertisment adresat de >

Citat Postat în original de Infinit Vezi Post
    .............
    Nimeni nu e obligat sa creada nici macar in Dumnezeu . Esti liber sa consideri orice doresti. Insa nu vor fi tolerate aceste idei pe acest forum. Sper ca te vei opri aici.
    acum,in lumina celor reiterate de admin si pe care eu taman asa le stiam ,dar poate ca altii le-au uitat > aici >

http://forpedia.ro/showthread.php?77...l=1#post367068
    citez sublinierea sa >
    "Nu imi doresc ca acest forum sa fie o continuitate a celui vechi,........ "
    si subliniat >
    "Tema principala a forumului va fi legata de PARANORMAL, dar si celelalte rubrici vor continua sa aiba o dezvoltare.
    Ce inseamna paranormal si la ce refera?
    Conform Wikipedia :
    Termenul este folosit in parapsihologie si are de a face cu fenomene ca telepatia, energetica, divinatia, perceptia extrasenzoriala, telekinezia si feluri de a supravietui dupa moarte ca reincarnarea, fantomele si bantuirile."

oare nu e momentul sa stim clar de ce unii considera forumul "casa dnului Istrate" si pe dansul "gazda" si in consecinta nu trebuie sa punem la indoiala sau sa facem consideratii contrare unor norme de eticheta si minima politete,cand in fapt iata admin ne spune ca Tema forumului este una generica despre un fenomen general cu mai multe aspecte diverse si valente diverse...
    TOATE discutabile si TOATE de evaluat...fara partinire

de unde deci "casa.." si "gazda"..?!
    de unde > "nu vor fi tolerate aceste idei pe acest forum" ..?!
    cand eu am exprimat o parere despre credibilitate la public ZERO si nicidecum ca dnul Istrate ar fi ZERO.../ am scris suficient de multe despre cartea dansului..am evaluat mesajele etc..
    un om informat corect poate evita confuziile pe viitor,doar sa fie lamurite..
    Ultima modificare făcută de gepaco; 03-November-2016 la 08:04 PM.
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Moderator
    Data înscrierii
    Nov 2013
    Posturi
    951
    Puncte
    22.738
    Nivel
    46
    Puncte: 22.738, Nivel: 46
    Puncte: 22.738, Nivel: 46
    Progres nivel: 19%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 812
    Progres nivel: 19%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 812
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points7 days registered1000 Experience Points31 days registered3 months registered5000 Experience Points1 year registered10000 Experience PointsOverdriveVeteran

Implicit

.
    daca se adevereste ,un bust poate fi pus pe soclu in locul unei cruci...din 3
    daca nu se adevereste...credibilitatea dansului devine ZERO.../ si sunt sigur ca este constient de asta
    --------

cand eu am exprimat o parere despre credibilitate la public ZERO si nicidecum ca dnul Istrate ar fi ZERO.../ am scris suficient de multe despre cartea dansului..am evaluat mesajele etc..
    un om informat corect poate evita confuziile pe viitor,doar sa fie lamurite..
    Hai sa nu o dam cotita ca toti stim sa citim. Ai scris ceea ce ai scris si tot asa s-a si inteles, nu altceva.

In alta ordine de idei ,ti s-a mai spus si iti repet si eu : daca vrei sa fi inteles exact, scrie pe inteles si fi clar in exprimare. Nimeni nu e vinovat ca tie iti e mai bine sa nu se inteleaga nimic sau mai nimic din ceea ce scri( asta in general, nu in cazul de fata) . Asuma-ti in cazul acesta si consecintele.

In legatura cu domnul Istrate, pana dai o erata ramane valabil :

Citat Postat în original de Infinit Vezi Post
    Nimeni nu e obligat sa creada nici macar in Dumnezeu . Esti liber sa consideri orice doresti. Insa nu vor fi tolerate aceste idei pe acest forum. Sper ca te vei opri aici.
    Si ramane adevarat ce a spus si admin ca

Citat Postat în original de admin Vezi Post
    De ce trebuie sa fie drama si nervi cand solutia este una extrem de simpla: nu iti convine, nu mai intri.
    Ultima modificare făcută de Infinit; 04-November-2016 la 12:06 AM.

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.252
    Puncte
    65.459
    Nivel
    79
    Puncte: 65.459, Nivel: 79
    Progres nivel: 39%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 991
    Progres nivel: 39%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 991
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registered31 days registered5000 Experience Points3 months registeredOverdrive10000 Experience Points1 year registered25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Activity Award

Implicit

..posibila interpretare ,mesajul > .............................
    Postarea ta nu contine nici un indiciu...Daca nu completezi cu o lamurire, te rog sa stergi postarea....Sau va fi stearsa din oficiu.
    Nu incerca sa faci un loc mai frumos, vei strica frumusetea locului!

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.011
    Puncte
    130.078
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

la ......... poate postezi raspunsul cu "casa" si gazda" ptr lamurire..
    doar daca exista un posibil raspuns,sau decodificare
    multumesc

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.252
    Puncte
    65.459
    Nivel
    79
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registered31 days registered5000 Experience Points3 months registeredOverdrive10000 Experience Points1 year registered25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Activity Award

Implicit

la ......... poate postezi raspunsul cu "casa" si gazda" ptr lamurire..
    doar daca exista un posibil raspuns,sau decodificare
    multumesc
    Exista o " casa" si o " gazda"-adica exista un spatiu care e privat, deci nu e al nostru( al tau personal) ; asa incat remarcile , postarile obstinante cu privire la acest subiect, facute pana acum dovedesc lipsa de respect pentru proprietarul onorific si concret al acestui forum.
    Este ultima lamurire pe care o ai din partea noastra.Insa, conform cu specificatiile adminului, daca nu-ti place( nu esti lamurit, multumit, etc), poti gasi un alt spatiu, unde sa te desfasori cum doresti tu....
    Timpul si bunavointa noastra de a-ti raspunde au ajuns la final....Nu va sta forumul in loc pentru a-ti raspunde.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.011
    Puncte
    130.078
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

admin a pastrat la motto/avatar cateva fraze ..

http://forpedia.ro/showthread.php?77...l=1#post367068

prima fraza e subliniata cu rosu..banuiesc deci ca e cea mai importanta .

"Totul s-a schimbat, pentru ca nimic sa nu se schimbe."

de cate ori ii citesc postarile,remarc fraza..
    ---------

de cateva ori am fost tentat sa o folosesc si eu aici la Posibila interpretare.. sau in alte ocazii
    atatea mesaje ar putea fi elucidate cu doar aceste cateva cuvinte...
    ma gandesc sa incerc...sa vad cand gasesc timp

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.252
    Puncte
    65.459
    Nivel
    79
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

---------

de cateva ori am fost tentat sa o folosesc si eu aici la Posibila interpretare.. sau in alte ocazii
    Draga Gepaco, as putea sa-ti raspund in doua moduri:
    1-Sa nu crezi ca nu am inteles....Ultima fraza din semnatura este cea la care te refereai de fapt.Dar nu aveai cum sa o spui, din motive lezne de inteles....Caimac, nu alta, finete....!
    2-Ma bucur ca te regasesti, te identifici cu semnatura, sa-ti fie de folos!

Si tot asa...
    Din fericire, noi Nu suntem in razboi cu nimeni, nu dorim sa mentinem, perpetuam un dialog al nervilor si al demonstratiilor de forta.Dorim doar mentinerea unei armonii pe forum si a respectarii regulamentului....
    De aceea nu doresc sa folosesc " ace" si sa le intorc impotriva cuiva....

Altceva insa vreau acum sa-ti spun, cu amaraciune, in calitate de colega:

Cand am venit pe forum( si ne-am inscris aproape toti odata), dupa ce am inteles ce si cum, dupa ce am vazut cati oameni destepti si sensibili, deosebiti sunt pe aici, si ma gandeam cu recunostinta ce noroc am avut sa intalnesc astfel de oameni, usor-usor am remarcat vocea unui coleg, care intotdeauna impunea: era nobil, era deosebit de destept si, mai ales( lucru care m-am impresionat nespus si pe care il tin minte si mi-a impus si azi), era un domn desavarsit-acela erai tu....

Am remarcat atunci ca oricare ar fi fost discutiile, oricata tensiune era in jur, acel domn nu-si pierdea echilibrul si stofa cu nici un chip-era mereu vertical, intelept si dadea raspunsuri pline de miez....Nu jignea, nu avea o anume " istetime", desi avea un mental peste medie si ar fi putut...
    Eram atat de coplesita de calitatea stofei...incat admiratia mea nu se mai termina.....Nu doar inteligenta ci si calitate...impecabila.....

Am retinut acel model , acel fel al tau de a fi...nu-mi iese din minte....
    De multe ori imi doream sa-ti spun aceste lucruri, tie si lui Natco.....dar a fost sa fie acum....Da, " totul s-a schimbat...pentru ca nimic sa nu se schimbe"...
    Cu drag, pentru amintirea vremurilor trecute, pentru domnul fin si desavarsit de altadata!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.188
    Puncte
    90.824
    Nivel
    93
    Progres nivel: 78%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 426
    Progres nivel: 78%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 426
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

admin a pastrat la motto/avatar cateva fraze ..

"Totul s-a schimbat, pentru ca nimic sa nu se schimbe."

de cate ori ii citesc postarile,remarc fraza..
    ---------

de cateva ori am fost tentat sa o folosesc si eu aici la Posibila interpretare..
    Daca remarc schimbarea totala din jurul meu, numai prin comparatie cu mine e posibila observatia, si-atunci inseamna cu eu nu m-am schimbat si e grav ca nu-s vesnic.
    Lăudat fie Iisus!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Interpretarea mesajelor
    De Robot_Forum în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 5524
    Ultimul Post: Ieri, 11:44 PM
  2. O interpretare a unui mesaj mai vechi
    De admin în forumul Teorii
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 08-November-2016, 11:23 AM
  3. Muzica clasica in interpretare ...comica
    De cblomira în forumul Muzica
    Răspunsuri: 17