• Forumul forpedia.ro a fost redeschis. Este 80% functional, inca mai lucram sa eliminam toate erorile. In partea de jos a paginii pot fi alese diverse teme grafice care schimba design-ul forumului, sau poate fi modificata limba. In cazul in care nu va mai amintiti parola contului si nu mai aveti acces la adresa de email cu care v-ati inregistrat, va recomandam sa va faceti un cont nou. Daca care intampinati probleme cu functionarea forumului va rugam sa ne contactati la [email protected]

Cumpar padure sau teren langa padure langa Bucuresti

banat

New member
Cumpar o bucatica de teren impadurit sau langa padure pe langa Bucuresti.
Nu vreau utilitati sau plan de urbanism sau nici o facilitate.
Pur si simplu vreau sa am bucata mea de pamant unde sa ies la un gratar.
Daca stiti ceva, spuneti-mi.

PS Este inutil sa spun ca nu-mi permit un pret mare? :)

mariusvalentin

New member
Gogu a spus:
Cumpar o bucatica de teren impadurit sau langa padure pe langa Bucuresti.
Nu vreau utilitati sau plan de urbanism sau nici o facilitate.
Pur si simplu vreau sa am bucata mea de pamant unde sa ies la un gratar.
Daca stiti ceva, spuneti-mi.

PS Este inutil sa spun ca nu-mi permit un pret mare? :)

Cine ar vrea un pret mare pe praful asta...:D

nita

New member
Gogule, am eu o verisoara la tara, linga Bucuresti, care are 2.200 mp de pamint linga padure. Cica n-are ce face cu el si eu o cred, ca mai tot timpul zice: "sa-l ia dr..u de pamint, ca mi-a mincat zilele". Ti-l da moca (da nu chiar de tot), da are totusi o pretentie: cica sa pui porumb pe el si sa-i dai si ei 1/2 din productie. Daca te intereseaza, spune-mi. Daca nu, poate gasesc alti amatori.
Deci sa ne intelegem: femeia ti-l da cu imprumut, da sa-l muncesti.
Pina acuma n-am gasit pe nimeni care sa vrea sa dea ... asa.... o bucatica de pamint linga padure ...ieftin. Mai caut.

banat

New member
Nita,
Ma intereseaza, pe bune. Numai ca eu vreau sa-mi pun si o camera acolo, sa am unde fugi la banguri (sic!).
Unde e situat? In ce comuna?

nita

New member
Gogu a spus:
Nita,
Ma intereseaza, pe bune. Numai ca eu vreau sa-mi pun si o camera acolo, sa am unde fugi la banguri (sic!).
Unde e situat? In ce comuna?

O camera de filmat? N-are curent Gogule! E aproape, pe Autostrada, da nu la km. 34 ci la km. 31. Da acuma cica ultima fita e sa ai teren la Brasov. Si pensiune, musai. Chestia cu camaruta, baraca, a picat, a fost pusa la misto.

banat

New member
Stiti care e faza? Sunt 3 ani de cand am dat anuntul, are multe vizualizari, dar totusi nu am gasit o oferta...
Si parca se plangeau unii ca e criza in imobiliare...

banat

New member
In continuare caut sa cumpar teren langa Bucuresti. Nu am nevoie de nici o utilitate, doar de drum accesibil cu turismul. Extravilan, agricol, parloaga, nu conteaza. Numai sa nu fie plin de moloz de constructii si betoane. Pot lua si suprafata mai mare (1-2 hectare) dar pot oferi cam 2000 eur/hectar. Bineintels ca negociem daca e aproape de padure sau de apa. Utilitatile, repet, nu ma intereseaza.

banat

New member
Cumpar teren extravilan, agricol, parloaga, etc, fara utilitati, fara apropiere localitate, fara nimic, fara posibilitate investitie.
Numai sa aibe drum si sa fie la o distanta rezonabila de Bucuresti.
Ofer circa 2000 eur/hectar, cu posibilitate de ceva in plus daca este langa padure (adica vecin, nu la x metri) sau langa apa.

banat

New member
Si se mai spune ca piata imobiliara este moarta...
Nu vrea lumea sa vanda, uai, nu e vorba ca lipsesc cumparatorii.

Sarrah

Banned
Nu-s oportunista; cand ajut o fac din inima, cu mare drag.
Cand promit ceva, e garantat.
Cum traduci in kilometri termenul "distanta rezonabila?"
Vrei sa construiesti, sau pentru altceva? O sa intreb.
O sa ies totusi la un gratar, e ziua unei colege, la padure asa, saptamana viitoare si o sa intreb parintii ei, pe la Ciolpani pe undeva, nu se stie ce relatii mai au...Nu am cum sa promit ceva, ca se va si rezolva, dar garantat intreb.

Ah, si cunosc pe cineva, acum mi-am amintit! O sa intreb. Dar sa stii ca NU VREAU NIMIC IN SCHIMB!!!!!

banat

New member
Nu vreau sa construiesc, vreau sa am un loc de refugiu, eventual o gradina, chestii de genul acesta.
Distanta rezonabila poate fi 30- 40 km spre este (pe la A2). Nu stiu exact, jumatate de ora de la Salajan, ceva de genul acesta, dar daca e teren fain, ma intind si la mai mult, nu e bai.

Sarrah

Banned
Aha. Pai e bine de stiut, cunosc un domn ce pare sa aiba raspuns la orice intrebare.
In cateva zile iti spun, pana joia viitoare maxim ai un raspuns de la mine, desi acest domn mult mai devreme de atunci imi va raspunde.
Nu cred ca "il voi incuia" cu asta. Chiar sunt curioasa, pana acum mi-a raspuns la orice intrebare, raspunsuri bune, nu de dragul unui raspuns...

Ah, si inca ceva! Sa nu interpretezi asta tu sau alti membri "ca vreau sa ma dau pe langa tine!"
Daca gresesc pe aici, pac! Asta e! Sa nu incurcam borcanele.

Sus