• Forumul forpedia.ro a fost redeschis. Este 80% functional, inca mai lucram sa eliminam toate erorile. In partea de jos a paginii pot fi alese diverse teme grafice care schimba design-ul forumului, sau poate fi modificata limba. In cazul in care nu va mai amintiti parola contului si nu mai aveti acces la adresa de email cu care v-ati inregistrat, va recomandam sa va faceti un cont nou. Daca care intampinati probleme cu functionarea forumului va rugam sa ne contactati la [email protected]

HELP!!!

Old DG

New member
Am un telefon Sony Eriksson K330 si nu pot descarca poze de pe el in calculator!
Mentionez ca nici cablul de date, nici bluetooh nu au dat rezultate!
In schimb, am putut trimite poza cu poza de pe el pe adresa de E_Mail!
Cum procedez?

mod1

Administrator
DG, ar trebui sa imi dai mai multe date. Prin bluetooth nu e normal sa nu se descarce. Trebuie sa te asiguri ca bluetooth este activat pe calculator, apoi stabilesti conexiunea cu calculatorul. De asemenea, ca sa descarci prin cablu trebuie un programel, care de obicei vine o data cu cablul. Daca il ai instalat si nu methe, cred ca trebuie sa te uiti la setarile telefonului.

Old DG

New member
Toate incercarile cu programelele, cablu si bluetooth s-au facut de catre operatorul de la dealerul Orange pe calculatorul lui si n-a mers!
In final mi-a spus ca telefonul nu are optiunea de descarcare, dar cum mama naibii MMS_uri pot trimite pe E_Mailul meu fara nici un cablu!

mod1

Administrator
Nu se poate sa nu aiba. Ai incercat sa trimiti prin bluetooth pe un alt telefon?

Old DG

New member
Sa caut un telefon compatibil!
Ar trebui sa mai spun ca sistemul de operare este Windows XP Profesional versiunea 2002, Service Pack 3, iar laptopul este DELL Inspiron 1100!

Old DG

New member
GATA!
M-am lamurit singur si cu ajutorul dealerului Orange!
K 330 nu are optiunea USB, iar bluetooth_ul merge doar la alt telefon, in PC nu!
Asa ca pana imi voi cumpara alt telefon mai bun, imi ramane doar optiunea MMS de a trimite poze in calculator!

Merci mult, mod1 pentru ajutor, sprijin si intelegere!

mod1

Administrator
DG, mai exista optiunea sa le transferi prin bluetooth pe un tel care are posibilitatea sa le descarca. Precis ai un vecin care are asa ceva.
Cu placere si alta data :)

Old DG

New member
Mod1,
Nu mai este mult si am posibilitatea cu punctele acumulate+diferenta in bani sa-mi iau un telefon mai performant, dar atunci voi avea grija sa citesc cu atentie caracteristicile: sa aiba card de memorie, port USB, foto, video,etc.!!!
La vremea respectiva si functie de cati bani voi avea, o sa va intreb!

mod1

Administrator
DG, sunt paralela cu alegerea unui tel. Eu am de vreo 7 ani un Nokia 3610 pe care nu l-as da pt niciun alt tel si un Samsung C500 pe care l-am vrut pt ca mi-au placut forma si culoarea. Pt mine un tel e facut sa poti vorbi la el, restul ...

nora

New member
nu stiu in ce topic pot sa postez,de aceea va rog sa ma scuzati daca am gresit locatia mesajului.
va rog sa ma ajutati,de vreo doua saptamani nu mai pot vedea nimic din ce se posteaza pe chatul forumului,ce pot sa fac?

anuk

Moderator
Cu Portable Device version (care este pe bara ,langa arhiva chatului )merge sa vezi ce ce scrie pe chat?

ramanya

New member
Nora, incearca sa schimbi browser-ul folosit. Daca ai folosit pana acum Internet Explorer, incearca sa-ti instalezi Mozilla Firefox. Alta varianta ar fi sa reinstalezi browser-ul ( navigatorul ), poate ai sters ceva din greseala si nu mai functioneaza la parametri normali.

Old DG

New member
Fratilor,
Faceti-i ceva lui Ruby Copistul, ca daca eu caut postari noi sau pe o zi in urma, pe 3-4 pagini numai el apare, ca ma sictiresc si plec!
Eu vreau sa gasesc posturile colegilor, replici la ale mele, poate nu am chef sa-l citesc zilnic!

anuk

Moderator
Stai linistit , l-am pus la colt :p (si pe mine ma scoate din sarite cu acelasi mesaj de o mie de ori)

mod1

Administrator
Old DG a spus:
Fratilor,
Faceti-i ceva lui Ruby Copistul, ca daca eu caut postari noi sau pe o zi in urma, pe 3-4 pagini numai el apare, ca ma sictiresc si plec!
Eu vreau sa gasesc posturile colegilor, replici la ale mele, poate nu am chef sa-l citesc zilnic!
Da-i ignore. Adica trece-l pe lista de ignorati. Nu o sa-l mai vezi.

banat

New member
Old DG a spus:
Fratilor,

Pune-l pe ignore si nu-i mai vezi postarile.
Apropo, mozii nu pot sa faca asta :)

Sus