• Forumul forpedia.ro a fost redeschis. Este 80% functional, inca mai lucram sa eliminam toate erorile. In partea de jos a paginii pot fi alese diverse teme grafice care schimba design-ul forumului, sau poate fi modificata limba. In cazul in care nu va mai amintiti parola contului si nu mai aveti acces la adresa de email cu care v-ati inregistrat, va recomandam sa va faceti un cont nou. Daca care intampinati probleme cu functionarea forumului va rugam sa ne contactati la [email protected]

Lucruri mai putin stiute despre marii nostri poeti si scriitori

bodo

Prieten
Am deschis acest subiect tocmai pentru a se aduce contra argumente. Si despre Marin Preda circula alta versiune, chiar aceea ca ar fi fost asasinat. Si despre Labis circula alte versiuni. Ar fi interesant sa le dezbatem.

anuk

Moderator
Materiale de nota 10 , dar.....exista un dar ,noi trebuie sa ne multumin cu ce gasim pe net,adevarul ,doar cel de sus il stie .Sa-l luam ca ex pe regretatul Paunescu,credeam noi ,cititorii, ca-l cunoastem ,dar dupa moarte.... cate s-au spus,laude si critici,minciuni si adevaruri ,barfe si secrete scoase toate la ivelea .Iti amintesti ipocrizia unora ?iti amintesti cate acuze s-au adus? Nu uita ca in lumea literara este multa vanitate si invidie ,unii se cred genii si incerca sa -i anihileze pe altii :D: daca ne bazam pe "amintirilelor ".......

Angela74

New member
Ma intreb daca ar avea rost o discutie despre Paunescu.A curs multa cerneala, dar nu peste tot am vazut ipocrizie. E natural a se scoate la lumina unele fapte .

Sus