• Forumul forpedia.ro a fost redeschis. Este 80% functional, inca mai lucram sa eliminam toate erorile. In partea de jos a paginii pot fi alese diverse teme grafice care schimba design-ul forumului, sau poate fi modificata limba. In cazul in care nu va mai amintiti parola contului si nu mai aveti acces la adresa de email cu care v-ati inregistrat, va recomandam sa va faceti un cont nou. Daca care intampinati probleme cu functionarea forumului va rugam sa ne contactati la [email protected]

OFF-TOPIC pentru guesti

anuk

Moderator
Desi n-au studii de specialitate.aceste femei sunt buni psihologi, au fler, sunt atente la la mimica celui caruia ii ghicesc si-i spun ce acesta ar vrea sa auda .

anuk

Moderator
Sarah, te inseli, virtualul nu este un razboi . E drept ca pt cei care-si doresc asta si in categoria asta intrand TROLLII ,virtualul ar putea fi un loc bun de lupta .

Guest

Guest
Bunica de la Ramnic a spus ca timp de peste o jumatate de ora pe cer, noaptea trecuta a persistat o lumina "ca o barca" din care ieseau scantei...
Probabil a fost o ionizare puternica.
A trezit-o lumina intensa "ca ziua" si s-a speriat.
Mie mi-ar fi placut sa vad asa ceva.
Sarrah.

Daca si din viata s-ar putea sterge, ce bine ar fi!

De-ar fi sa retraiesc, nu m-as mai duce la ghicitoare. In rest, ce da Dumnezeu, sa ramana asa, cum vrea El.

GeoX

Administrator
Descrierea e oricum fantezista, ceva sub influente artificiale. In realitate, a fost o lumina crescand rapid, o trecere rapida, si gata. S-ar fi auzit si un mic zgomot, dar aici relatarile sunt destul de confuze. Chestia cu lumina ca o barca din care ieseau scantei e ceva iesit din etnobotanice.

Guest

Guest
Da, m_a surprins descrierea si persistenta luminii...
Nu cred in influente artificiale, cred ca a ramas o zona puternic ionizata.
Ar trebui sa fie si alte descrieri sau marturii similare in presa...
Chiar daca ora era inaintata erau masini pe autostrada etc, etc....
Poate vor aparea relatari similare.
Sarrah.

Guest

Guest
...apropo de acea lumina, acum lucrez la un studiu referitor la optica cuantica versus probabilitati.
Daca as fi activat aici, deschideam topic (nu stiu daca e deschis)

E un domeniu de top, iau in considerare doar teoriile acceptate.
Iau meditatii in acest sens.

"utilizarea mecanicii statistice este fundamental? pentru conceptele de optic? cuantic?http://www.sfetcu.com/optica-cuantica/

E un domeniu fascinant, mai ales ca se imbina cu statistica.[/i]

E o pasiune mai veche a mea, nu intamplator am povestit aici despre cartea lui Tolstoi "Hiperboloidul inginerului Garin." M-a fascinat acea carte.
Gogu a spus ca a citit-o.

Sarrah.

GeoX

Administrator
Meteoritul nu e nici statistica, nici probabilitate, ci ceva foarte concret. In rest, chestiile onirice nu ne impresioneaza.

degetica

New member
Ia luati baieti d'aci.Daca tot a avut cineva atata umor si inteligenta sa gaseasca acest clip, de ce sa nu va incat si eu cu el ochii:)))
[video=youtube]
Sa nu-l stergeti ma ca e genial clipul:)))

degetica a spus:
Ia luati baieti d'aci.Daca tot a avut cineva atata umor si inteligenta sa gaseasca acest clip, de ce sa nu va incat si eu cu el ochii:)))
[video=youtube]
Sa nu-l stergeti ma ca e genial clipul:)))

[video=youtube]

Sus