• Forumul forpedia.ro a fost redeschis. Este 80% functional, inca mai lucram sa eliminam toate erorile. In partea de jos a paginii pot fi alese diverse teme grafice care schimba design-ul forumului, sau poate fi modificata limba. In cazul in care nu va mai amintiti parola contului si nu mai aveti acces la adresa de email cu care v-ati inregistrat, va recomandam sa va faceti un cont nou. Daca care intampinati probleme cu functionarea forumului va rugam sa ne contactati la [email protected]

vise

In vis se facea ca eram in sufragerie stateam pe jos impreuna cu o fata si ne uitam la cer. Fata care era cu mine imi zice : Uita-te putin pe cer....ce e aia ?
- o farfurie zburatoare :O ... Pe perdea se vedea umbra unei persoane .... se apropia de usa balconului....inima incepea sa-mi bata din ce in ce mai tare....si m-am trezit ....

Asta e tot :)

anuk

Moderator
Fa-ti un control medical,sa nu ai probleme cu inima.Organismul transmite semnale cand ceva nu-i in ordine si de aici, diferite fantezii :p

ah , cand citisem prima parte credeam ca ma trimiti la psihiatru :"fa-ti un control medical...." =)) =)) Mey nu am nimic.... dpdv medical :| sa vad cum decurg treburile in continuare :)

banat

New member
Mey, visele cu OZN-uri si alieni d'aia nu sunt in lista :D
Acum pe bune, in ultima vreme am auzit pe multa lume ce a avut vise legate de alieni si de OZN-uri. asa ca ma pasioneaza toate amanuntele ;)

bodo

Prieten
:D Sigur ca da. Sa fie vorba de vise colective? Se pregatesc astia mici de o invazie? Pentru cine e semnalu ? :D Mici si-ai dr, si mie nu mi-au zis nika. Ii belesc! :p

anuk

Moderator
Vise colective? Asta mai lipsea =)) da ,nu aveti nevoie si de un "consultant in semnificatia viselor "? :D:

Angela74

New member
O singura data am avut un vis premonitoriu clar, fara umbre de dubii, in ce ma priveste ,si nu mi-a placut.
Eram in clasa a sasea sau a saptea( 12-13 ani). O visasem pe diriginta mea ,plangand mi-a spus ca i-a murit tatal. A doua zi , sambata, aveam PTAP. Diriga era in intarziere, toate celelalte clase erau pe pozitii, numai noi asteptam. I-am spus unei colege ce-am visat. Dupa 10 min vine directoarea adjuncta si ne spune ca dirigintei i-a murit tatal , ne unim altei clase pt activitati, etc. Eu nu am mai deschis gura in ceea ce priveste 'chestia', colega cred ca era si ea speriata, dar m-am rugat sa nu mi se mai intample.Si bine am facut, zic eu.

TheBlackwing

Aripa NEAGRA
Am visat ca zburau pe deasupra Bucurestiului avioane de lupta. Era spre seara si putin innourat. La un moment dat sa vedea o lumina verde care iesea din cer, posibil o racheta data de un avion, care se indrepta spre o parte a orasului. Imi aduceam aminte ca am vazut asta si cand dadea la tv despre atacurile SUA asupra Irakului, dar mai apoi nu am vazut unde s-a dus racheta, nu tu foc, nu tu nimic.. Mi-am zis: "eh, era doar o lumina", ca mai apoi sa aud un bubuit puternic. Cand m-am mai uitat in jur prin aria unde eram eu, erau foarte multe lansatoare sol-aer care asteptau cu chestiile alea indreptate spre cer. Auzeam ceva legat de Coreea de Nord. Nu am deschis nici tv, nici radio. Lumea se astepta la chestia asta, dar nu atat de devreme.

interesant, mai mult ca sigur ca am dat o atentie asupra acestui fapt si mi-a aparut si in vis.

anuk

Moderator
Ai luat mott a mott =)) evident ca nu se potriviveste,dar te-a preocupat "chestiunea" si "creerul" tau a procesat si a "interpretat"cum a crezut de cuviinta.

Citind zilele astea dupa cutremurele din Iran , Afganistan si tot ce s-a mai intamplat.... Citind opiniile unor persoane mai avizate , am adormit cu o intrebare in gand : "Cand o sa vina un cutremur care o sa se simta?" Si in visul ala al meu ... mi s-a raspuns la intrebare ....era pe un panou o data ...luna era mai :)))) ziua nu am vazut-o foarte clar ....16-18 mai ...

Am avut un vis "ciudat" .... A fost spre dimineata ... Cineva mi-a spus sa citesc psalmul 45 ...cica e "foarte bun .... hmmm....

Psalm 45 Psalm 43

Nu-mi dau seama ce ar putea inseamna .... cei 2 psalmi au o oarecare legatura ...deci si celalalt ar trebui sa fie in aceeasi tema ...

anuk

Moderator
Vaaai ! acatistul 43 zicea ca Dumnezeu doarme si-i cere socteala pt asta :D: Naspa ,naspa de tot. Bine ca a sunat telefonul, macar tu te-ai trezit ()

Stii ce-am visat eu? () ca-mi era f rusine pt aveam examen la fizica si habar nu am de nimic ..

Sarrah

Banned
Am visat ca soarele era foarte palid, era aproape intuneric...Si cum sunt visele de zici ca e real...

Sus